Jak ušetřit při nákupu potravin

Jak ušetřit při nákupu potravin

Ceny potravin stále rostou. Výdaje za potraviny měsíčně v každé domácnosti spolknou velkou část rodinného rozpočtu. I při nákupu potravin je možné ušetřit, stačí dodržovat stanovená pravidla a na nákup se pořádně připravit. Přinášíme vám rady, jak ušetřit při nákupu potravin v obchodě.

Sledujte slevy

Pokud chcete ušetřit peníze, sledujte akční letáky a vyhledávejte výhodné nabídky. Pro získání slev sledujte akce obchodů a používejte aplikace. Mnoho obchodů nabízí slevy na různé produkty a také programy věrnostních bodů, které vám umožní získat další slevy a výhody.

Srovnávejte ceny

Porovnávejte ceny produktů v různých obchodech. Některé obchody nabízí stejné zboží za různé ceny. Nakupujte v těch obchodech, které nabízejí nejnižší ceny.

Napište si seznam

Nákupní seznam je osvědčená klasika. Když nakupujete podle seznamu, hledáte cíleně konkrétní potraviny a zajistíte si tak, že nepřihodíte tak do nákupního košíku zbytečnosti. Také na nic nezapomenete a nebudete muset do obchodu na další nákup, což vám ušetří čas i peníze. Seznam si sestavte podle kategorií, jako jsou například potraviny, hygienické potřeb a další.

Nákup plánujte předem

Předem si promyslete, co budete vařit a podle toho nakupujete. Do obchodu choďte s nákupním seznamem a držte se ho. Pokud víte, co budete potřebovat, můžete nakupovat cíleněji a eliminovat zbytečné nákupy, tímto se vyhnete nákupu zbytečných produktů.

Nakupujte ve velkoobchodě

Pokud plánujete nakupovat větší množství potravin, nakupujte ve velkoobchodě. Výhodou nakupování ve velkoobchodě jsou rozhodně nižší ceny. To, co koupíte v běžném obchodě, seženete ve velkoobchodě mnohem výhodněji a ušetříte nemalé peníze.

Nakupujte sezónní produkty

Sezónní produkty jsou často levnější. Pokud chcete ušetřit, nakupujte sezónní produkty, jako je ovoce a zelenina, můžete zajet i na samosběr jahod. Sezónní produkty můžete na pozdější dobu různě zpracovat, nebo dát do mrazáku.

Nakupujte online

Nakupování potravin online je v současné době velice populární, zejména pokud máte malé děti a máte málo času na nákupy v obchodech. Společnosti, které se tímto zabývají, vám objednané zboží přivezou až domů. Online obchody také nabízejí online slevy, což může být výhodné.

Hodnocení Jak ušetřit při nákupu potravin

Ohodnoťe náš článek Jak ušetřit při nákupu potravin. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak ušetřit při nákupu potravin

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS