.

Jak vybrat interaktivní hračku pro děti a jejich trendy na Vánoce 2019

,
Jak vybrat interaktivní hračku pro děti a jejich trendy na Vánoce 2019

Děti milují hračky, které reagují na jejich podněty. Interaktivní hračky vtáhnou děti do hraní, formou zábavy a hry děti prozkoumávají okolí, učí se a rozvíjí se. Díky hře posilují kognitivní schopnosti, dovednosti a jsou zručnější. Interaktivní hračky svými světelnými a zvukovými funkcemi zaujmou a zabaví všechny děti, pomáhají také s prvními slůvky. Interaktivní hračky můžete vybírat z široké nabídky podle věku, zaměření dítěte, motorických schopností a samozřejmě také podle ceny.

Co je to interaktivní hračka

Interaktivní hračky pomohou pomocí písniček a mluvených slov dětem poznat barvy či tvary. Nejmenší děti vnímají veselé barvy a hmatem odlišné materiály. Hračky se mohou pohybovat, zpívat, vyjadřovat emoce, vyprávět příběh a některé interaktivní hračky dokážou mluvit česky i anglicky. Obecně se do této kategorie zahrnují všechny hračky, jež mají zvukové a světelné efekty a děti podněcují k aktivitě. Mezi interaktivními hračkami najdete mnoho druhů plyšáků, robotů a robo zvířat, ale i knížky a napodobeniny elektroniky.
Tento typ hraček má za úkol dítě podnítit. Mělo by tedy udělat nějakou akci: zopakovat slovo, zazpívat, tančit, dotknout se části těla, stisknout tlačítko určité barvy a podobně. Hračky musí děti nejen vizuálně zaujmout, ale také mu zprostředkovat nové informace a reagovat na ně. Díky přímé reakci se tyto hračky u dětí staly velmi oblíbenými.

Na co se při výběru zaměřit

Při výběru hračky se kromě funkce, kterou od ní očekáváte, zaměřte také na věk a pohlaví dítěte.
Do 1 roku – pro miminka jsou nejdůležitějšími smysly sluch, hmat a zrak. Ty se v prvních měsících života rychle rozvíjejí a dobře zvolená hračka tomu může napomoci. Nejmenší děti zaujmou třpytivé, šustivé, měkké, barevné hračky. Zvukové efekty mohou dítě stimulovat k objevování, nebo naopak uklidňovat a uspávat.
Pro batolata – pro batolata jsou vhodné hračky, které učí děti základní číslice, zvuky zvířat, tvary, barvy. Hračky pro děti od jednoho do tří let rozvíjejí smysly, motoriku i paměť.
Pro předškoláky – zde už často hraje roli, zda vybíráte hračku pro dívku nebo pro chlapce. Hračky nabízejí sofistikovanější formu zábavy a možnost řešit složitější problémy. Pro předškoláky se doporučují hračky, které je připraví do školy nebo interaktivní zvířátka.
Pro školáky – Interaktivní hračky jsou často sofistikované a zabaví i dospělého. Probouzejí zájem o moderní technologie a reagují na pokyny například udílené hlasem nebo za pomoci dálkového ovládání,.
Pokud vybíráte hračku je zásada aby se dobře držela, byla vyrobena z pevných a kvalitních materiálů a neměla by být zdraví škodlivá. Vždy proto hlídejte uvedené certifikace. Podle psychologů by převládající barva neměla být černá a červená, protože mohou mít negativní vliv na psychiku dítěte. Hračka by měla mít oblé hrany, aby se o ni dítě nemohlo poranit. Pokud hračku kupujete pro dítě do 3 let, neměla by obsahovat části, které by malé mohlo vdechnout. K elektronickému mechanismu by se nemělo dítě snadno dostat. Zvuk hraček by neměl být příliš hlasitý, aby nedráždil sluch dítěte. Hračky do vody by měly obsahovat informaci o tom, do jak velké hloubky jsou určeny.Pokud na výrobku najdete označení CE, můžete si být jisti, že splňuje všechny požadavky na bezpečnost, zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí.

Rozdělení podle pohlaví dítěte

V prodejnách najdete množství hraček pro holky i kluky ale existují i unisex, což znamená, že pohlaví dítěte nehraje žádnou roli.
Nejčastější volbou pro kluky jsou například různé dopravní prostředky, dětské vysílačky, elektroničtí roboti či moderní bojoví pavouci.
Dívkám udělá radost mluvící panenka, ptáček reagující na zvuky nebo růžové interaktivní štěňátko.

Velikost

Mezi interaktivními hračkami najdete malé i velké typy. Od kapesních digitálních her až po velké plyšové medvědy a elektronické roboty v životní velikosti. Velikost ovlivňuje i věkovou skupinu dětí. Malé části nejsou vhodné pro malé děti. Mohly by je spolknout nebo se jimi udusit.

Napájení

Většina interaktivních hraček funguje na tužkové baterie, které mohou a nemusí být součástí balení. Je ekonomičtější i ekologičtější pořídit nabíjecí baterie namísto jednorázových. Pokud se rozhodnete pro nabíjecí baterie, zjistěte si u výrobce, zda je hračka s nabíjecími bateriemi kompatibilní. Může se stát, že napětí z akumulátorů nebude pro provoz hračky dostačující.

Nejoblíbenější interaktivní hračky

Plyšové hračky

S plyšovými hračkami u menších dětí nelze udělat chybu. Navíc když hračka i mluví nebo se pohybuje snadno se stanou jejich nejoblíbenější hračkou a navíc budou cítit za ni zodpovědnost. Interaktivní plyšáci děti zaujmou zvuky, světly či jinými funkcemi. Mohou dětem pomoci s prvními slovy, učí je geometrické tvary nebo barvy. Interaktivní hračky mají schopnost hrát písničky, říkat říkanky, ukazovat obrázky apod. Některé interaktivní hračky umí i chodit, tančit nebo reagovat na určené povely.

Kouzelné čtení

Albi tužka je unikátním prostředkem, jak děti nejen zabavit, ale především interaktivně vzdělávat. Kouzelné čtení nabízí hravý způsob výuky, který zaujme. Stačí se jen dotknout elektronickou Albi tužkou obrázku či textu a rázem se ozve příslušná informace, hudba nebo text. Je třeba si pořídit kouzelnou tužku a poté už jen dokupovat knížky dle zájmu dítěte. Kromě čtení toho umí Albi tužka mnohem více. Díky vestavěné paměti poslouží i jako MP3 přehrávač nebo USB paměť. Vybavena je také systémem pro záznam zvuku a za pomoci speciálních samolepících štítků si děti mohou namluvit své vlastní audioknihy.

Umělá inteligence – robotické hračky

Roboti rozvíjí technické znalosti, logiku a kreativitu, mají rozmanité vlastnosti a funkce. Jsou vhodné pro děti i dospívající.
Robotů je mnoho druhů. Existují roboti pro ty nejmenší už od dvou let, nebo i méně. Tito roboti často nemají moc významnou naučnou funkci a slouží pouze k zabavení a základnímu rozvoji dítěte. Roboti pro starší děti jsou značně komplexnější. Někteří umožňují například naprogramovat vlastní umělou inteligenci. To pomáhá větším dětem pochopit základy programování a rozvíjí jejich logické uvažování.
Smart roboti u kterých si děti mohou vyzkoušet základy programování, jsou vhodné pro děti od 12 let. Dají se ovládat chytrými mobilními zařízeními, hlasem či gesty. Transformující se roboti jsou vhodné pro děti od 6 let. Mají několik podob, mezi kterými může dítě libovolně přecházet. Po sestavení je schopný přijímat různé příkazy, děti se díky nim učí pochopit základy mechaniky. Učební roboti vedou děti zábavnou formou ke vzdělávání. Děti se díky nim učí barvy nebo tvary.
Ovládání robotů
Robota můžete ovláda bezdrátovým, nebo drátovým ovladačem. Tlačítkové ovládání bývá umístěno přímo na robotovi a tlačítka mají často výukovou funkci. K pokročilému ovládání patří ovládání hlasem. Pro starší děti je vhodné ovládání pomocí mobilní aplikace.
Napájení robota
Můžete vybírat mezi roboty na baterky a mezi roboty poháněnými solární energií. Solární energie zajistí nepřetržitý provoz vašeho robota bez kupování dodatečných baterií.

Drony

Ideální zábava do venkovního prostředí. Zabaví všechny věkové kategorie. Nabízí široké možnosti využití. Při manipulaci s dronem je samozřejmě nutné také dodržovat některá bezpečnostní pravidla. Pokud dron kupujete pro dítě, sáhněte raději po levnějších modelech. Mají totiž často jednodušší ovládání než drony profesionální. Drony do 2 000 Kč jsou určené především pro mladší a méně zkušené děti. U levnějších modelů do 2 000 Kč počítejte s výdrží baterie zhruba 7 minut a rychlostí letu okolo 10 km/h. Modely s cenou nad 2 000 Kč často mívají vestavěnou kameru a mohou létat až 30 minut v kuse a možností je i nákup náhradních baterií, které lze snadno vyměnit. Děti mladší deseti let by při létání s drony měly být vždy pod dohledem svých rodičů.
Levnější drony bývají vyrobeny z plastu, často se při pádu na zem poničí, nebo zlomí. Odolnější drony jsou vyrobeny z karbonu nebo slitiny titanu a hořčíku. U odolnějších dronů počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Hexbugy

Jde o malé inteligentní elektronické roboty v podobě brouků, kteří reagují jako živí na prostředí, ve kterém se pohybují, zdolávají překážky a mění směr své cesty. Mimo překážek reagují rychle například na světlo nebo zvuk. Roboti mohou mít nejrůznější podoby např.: krab, mravenec, píďalka, pavouk, skarab a další. Lze jim vytvářet labyrinty a překážky pro sledování jejich reakcí. V nabídce jsou i aquaboti, kteří fungují ve vodě.

Elektronika

Děti se rádi hrají s napodobeninami tabletů, mobilních zařízení, ovladačů. Zařazujeme sem tablety s hrami nebo dětskou elektronikou se zvuky. Slouží k výuce a rozvoji. Pomáhá dětem třeba zpívat nebo poznávat přírodu. Tyto interaktivní hračky pro děti jsou prospěšné, ale je potřeba regulovat dobu, kterou dítě u hračky stráví.

Digitální hry

Přenosné herní konzole neboli handheld je lehké, malé a přenosné elektronické zařízení s vlastním napájením, snadno se vejde do kapsy. Je vhodný např. na delší cestu, kdy se děti v autě zabaví a cesta jim tak rychleji uběhne. Mohou obsahovat jednu nebo více her. Dalším typem digitální hry jsou taneční podložky, které podporují fyzickou zdatnost dětí. Většinou se podložky připojí k počítači nebo televizi. Pořizovací ceny nejsou vysoké a hra dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Vysílačky

Vysílačky jsou zařízení, která umožňují obousměrnou komunikaci na kratší vzdálenosti. Vysílačku můžete využít i na praktické věci, třeba při komunikaci v terénu nebo při sportování.
Levnější vysílačky umožňují komunikaci jen na pár km, ty dražší poté až na 10 a více kilometrů. Obecně se tento údaj vztahuje pouze na volný prostor mimo zástavbu, ve městech nebo velmi kopcovitém terénu je dosah výrazně menší.
Napájení
Zdrojem energie mohou být buď tužkové baterie nebo akumulátor. Baterie typu AAA – umožňují snadnou výměnu i v terénu. Většinou 4 ks na jednu vysílačku. Akumulátor – stejný, jako u většiny mobilních telefonů. K dobití pouze v dobíjecí stanici.

Při výběru interaktivní hračky je důležité brát v potaz zájmy a preference vašeho dítěte. Nezapomeňte také na to, že žádná hračka nenahradí hraní se sourozenci nebo rodiči.

Nejprodávanější interaktivní hračky dle Heureka.cz

Albi hry Kouzelné čtení Elektronická tužka – Základní sada Albi elektronické tužky s interaktivním průvodcem kouzelným čtením. Mluvící tužka a interaktivní knihy přinesou dětem skvělou zábavu a navíc se poutavou formou dozví spoustu zajímavých informací. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba.

RECENZE A CENY

ALBI Kouzelné čtení ELEKTRONICKÁ TUŽKA a kniha POHÁDKOVÉ UČENÍ – Výhodné balení Albi elektronické tužky s interaktivní mluvící knihou Pohádkové učení. I předškoláci se mohou učit hravě – se skřítkem Zvídálkem. Touha po poznání ho zavede třeba do divadla, do školky, na zahrádku nebo třeba k panu doktorovi. Kouzelné čtení je unikátní výukový systém, který vám přináší spoustu informací a zábavy. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Tato interaktivní elektronická tužka vám umožní zažít vždy něco nového. S elektronickou Albi tužkou můžete plně využívat všechny výrobky označené logem Kouzelné čte¬ní.

RECENZE A CENY

Albi Elektronická tužka s knihou Hravé učení – Kouzelné čtení je unikátní výukový systém, který vám přináší spoustu informací a zábavy. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Tato interaktivní elektronická tužka vám umožní zažít vždy něco nového. S elektronickou Albi tužkou můžete plně využívat všechny výrobky označené logem Kouzelné čtení. Součástí tužky je také otvor pro externí paměťovou MicroSD kartu do velikosti 16 GB a zdířka na sluchátka (sluchátka nejsou součástí balení). Sada obsahuje: elektronickou Albi tužku, knihu Hravé učení, SD kartu s kapacitou 8 GB, nabíječku, USB kabel, Průvodce kouzelným čtením, 10 kusů samolepek MP3 přehrávače, 10 kusů samolepek ovládání hlasitosti, Audio blok.Technická specifikace: 8GB paměť, USB 2.0, vysokorychlostní připojení, Li-ion baterie, vestavěná dobíjecí 365 mA / 3,7 V, nabíčka, 500 mA / 5V, kompatibilní s OS Windows.

RECENZE A CENY

FurReal Blueberry medvěd – Nový přírůstek do party zvířátek FurReal je roztomilý hnědý medvídek. Teď můžete mít vlastního plyšového kamaráda, který je jako živý. Dej mu nakrmit z lahvičky, pohlaď ho po hlavičce, na nosánku, nebo se s ním jen pomazli. Zvířátko se hýbe a vydává 100+ zvukových kombinací a je sním kopec zábavy. Když ho k sobě přivinete nebo ho polechtáte, začne se hihňat. Když ho zhoupnete ve vzduchu, pozná, že je hlavou dolů. Pohoupejte svého chlupatého kamaráda před spaním a on pomalu zavře oči a začne podřimovat. Součástí balení je láhev na pití, med jako pamlsek a hřeben na česání.

RECENZE A CENY

Vtech Lezoucí medvídek – Lezoucí medvídek. Rozkošný medvídek povzbuzuje děti k pohybu. Pokyny např. „Polez za mnou“ vyzývá dítě k lezení. Stiskem barevných tlačítek také učí tvary, barvy i čísla. Medvídek celkem zná více než 50 roztomilých frází, zvuků i písniček. Blikající světýlka i milé zvuky přitahují pozornost dítěte a vybízí ho k aktivní hře. Čímž rozvíjí přirozené motorické schopnosti dítěte. Určené pro děti od 9 měsíců 3 AA baterie jsou součástí balení.

RECENZE A CENY

Výběr podle recenzí

Teddies Krtkův naučný tablet – Dvojjazyčný dotykový tablet s motivem Krtka s LED displejem rozvíjí slovní zásobu, představivost a logické myšlení dítěte. Zdokonaluje jemnou motoriku, rozvíjí zrak a sluch. Obsahuje 6 nahraných básniček J. Žáčka. Tablet seznamuje děti s písmeny a čísly ve dvou jazycích (čeština, angličtina). Je proto skvělou pomůckou i pro malé začínající angličtináře.
Nevýhody – upravení hlasitosti se po vypnutí zruší, po naučení dovedností se tablet omrzí.

RECENZE A CENY

Albi Elektronická tužka s knihou Hravá angličtina – nteraktivní knížka, jedna z řady Kouzelného čtení, určená pro použití s interaktivním perem, které je součástí balení. Tentokrát je tématem výuka jazyka anglického určená jak pro začátečníka, tak pro pokročilé. Texty jsou namluveny rodilými mluvčími, je zaznamenáno více než 2200 zvuků a textů. Kouzelné čtení přináší dětem ojedinělý naučný koncept, kdy mohou děti formou hry získat mnoho dalších užitečných informací. Je určeno dětem malým i větším. Předškoláčci, kteří neumí číst tuto knihu zajisté rádi přivítají. Mohou se zdokonalit v poznávání barev, čísel a písmen. Následně si je pak mohou procvičit v naučných hrách, obsažených v těchto knihách. Starší děti mají možnost pronikat do atlasu či cizího jazyka. Knihy byly vytvořeny ve spolupráci s Českým rozhlasem.Interaktivní elektornická tužka vyvolá po doteku na příslušném místě publikace zvuk, hudbu nebo informaci k dotčenému obrázku či textu. Je kompatibilní pro všechny výrobky Kouzelného čtení. V tužce je zděř na sluchátka i pro paměťovou MicroSd kartu, která může obohatit paměť tužky o 16GB. Doplňkovými funkcemi elektronické tužky je MP3 přehrávač nebo USB paměť. Má také funkci záznamu zvuku, pomocí speciálních samolepících štítků si děti mohou zkusit namluvit svoji audio knihu.
Nevýhody – mnoho obrázků na jedné stránce, vysoká pořizovací cena

RECENZE A CENY

Albi Kouzelné čtení Kniha Lidské tělo – Interaktivní mluvící kniha z edice Kouzelné čtení, se kterou se děti již od 3 let dozvědí spoustu zajímavých a užitečných informací o našem těle. Knihou Lidské tělo provází malý ufon Prokouk, který přiletěl z planety Po, aby prozkoumal taje lidského těla. Všemu se diví a není divu: na planetě Po funguje všechno úplně jinak! Postava Prokouka a poutavé ilustrace podněcují děti k postupnému objevování jednotlivých částí a soustav lidského těla. Kniha je členěna do 8 kapitol a témata jsou např. Kosti a svaly, Mozek a nervy, Rozmnožování, Trávicí soustava, Srdce a plíce atd. Na každé dvoustraně najdou malí i velcí průzkumníci návod na cvik. Když si všechny cviky propojí, vznikne sestava, kterou si mohou zacvičit a krásně se přitom protáhnout. V knize Lidské tělo najdete také básničky, zábavné kvízy a speciální ikony, které děti vybízí, aby si získanou informaci zkusili doslava na vlastní kůži. Kniha obsahuje téměř 2000 zvuků a textů. Knihu ilustroval Pavel Pecina, básničky napsal Robin Král, texty Lucie Ujcová.Vzniklo ve spolupráci s Českým rozhlasem, knihu namluvili Tereza Bebarová a Jaroslav Plesl. Elektronická Albi tužka není součástí knihy. Prodává se samostatně.
Nevýhody – tužku musíte pořídit zvlášť, pokud ji již nemáte doma

RECENZE A CENY

Mattel Fisher Price Mluvící pejsek – S oblíbeným roztomilým Mluvícím pejskem Smart Stages si vaše děťátko užije zábavu a naučí se spoustu věcí! Stačí štěňátko pohladit po jeho jemném kožíšku a začne zpívat veselé písničky. Díky technologii Smart Stages mění písničky s tím, jak vaše děťátko roste. Nikdy se tak nebude nudit. Každé dítě se vyvíjí svým vlastním tempem, proto můžete zvolit takové, které nejlépe vyhovuje vašemu děťatku. Hračka mluví česky.
Nevýhody – nepovedené písničky, špatně rozeznatelné zvuky zvířat, pejsek mluví příliš rychle

RECENZE A CENY

Mattel Fisher Price Pejskův stoleček Smart Stages CZ/EN – Každá strana tohoto výukového stolečku nabízí vašemu dítěti zcela novou hru. Vydejte se s ním do ZOO – roztočte váleček se zvířátky a poslouchejte písničky o zvířátkách, nebo mačkejte tlačítka a učte se názvy různých tvarů v češtině i angličtině. Vyrazte spolu na farmu a otevírejte a zavírejte vrata od stodoly – po každé vás pozdraví jiný zvířecí kamarád. Zajděte na nákup na trh a stisknutím kláves na pianku se vaše dítě bude učit čísla, barvy a názvy druhů jídla. Podívejte se, kde bydlí Mluvící pejsek! Otevřete a zavřete vrata od domečku a poslouchejte pejskovu písničku o abecedě. Přepněte svítící přepínač a učte se spolu různé protiklady slov. Vhodné pro děti od 18 měsíců. Materiál: plast. Rozměry balení: 29 × 33 × 22 cm. Baterie: 3x AA.
Nevýhody – chudá anglická slovní zásoba,písničky se nerýmují, otravný hlas,na podlaze bez koberce stoleček klouže, vysoká pořizovací cena

RECENZE A CENY

Hodnocení Jak vybrat interaktivní hračku pro děti a jejich trendy na Vánoce 2019

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat interaktivní hračku pro děti a jejich trendy na Vánoce 2019. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat interaktivní hračku pro děti a jejich trendy na Vánoce 2019

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS