.

Jak vybrat robotickou sekačku, navíc tipy na oblíbené modely a slevy na robotické sekačky

Jak vybrat robotickou sekačku, navíc tipy na oblíbené modely a slevy na robotické sekačky

Jaro se pomalu blíží a nás opět čeká úprava trávníku. Chcete mít krásně posekaný, zdravý a pěkně zelený trávník? A ještě k tomu ušetřit čas? V tom případě přenechte práci robotům.

Robotické sekačky, ano či ne na váš pozemek

Zásadní věc, kterou byste o robotické sekačce na trávu měli vědět, je to, že nezvládá velké kopce ani členitý terén.

Pokud si chcete automatickou sekačku na trávu pořídit, je dobré mít u domečku poměrně rovný terén. Velké problémy mohou automatické sekačce na trávu způsobit třeba cestičky, které rozdělují trávník, ale také zahrada plná stromů, nebo vystouplé kořeny.

Máte-li zahradu, která je spíše kopcovitá a nerovná, je dobré pořídit si spíše elektrickou sekačku na trávu, nebo benzínovou sekačku.

Robotické sekačky ve slevě

Robotické sekačky – co umí základní modely

Robotické sekačky jsou sice dražší než některé přední modely benzínových sekaček, ale má to své opodstatnění, neboť Vám skutečně ušetří práci, čas a postarají se, aby váš trávník byl jako ze škatulky. Díky kvalitnímu mulčování bude mít váš trávník krásně zelenou barvu. Naprogramováním  robotu určíme, s jakou pravidelností má sekat a o nic víc se nemusíme starat. Některé modely jsou vhodné i na velké travnaté plochy. Robotické sekačky jsou vybaveny výstražným systémem proti krádeži a automatickým nabíjením, kdy si sama sekačka najde cestu k nabíjecí stanici, pokud potřebuje dobít.

Instalace robotické sekačky

Instalaci doporučujeme svěřit raději autorizovanému dealerovi. Pokud se pustíte do instalace sami, je v první řadě potřeba nainstalovat základnu a vytyčit hranice. Základnu tvoří plastová deska s dokem, kam se sekačka vrací dobíjet. Pokud ji nebudete chtít uklízet  je potřeba vybrat ideální místo např. pod střechou. Náročnější je položení hraničního kabelu, kterým sekačce označujete prostor ve kterém se má pohybovat.
Po zapojení do základny je kabel aktivní a tvoří pro robota neviditelnou zeď. Sada pro instalaci se skládá z vodiče smyčky, skob, spojek a konektorů v různém počtu a délkách odpovídající velikosti vaší zahrady. U některých sekaček je součástí vybavení otočný ovladač, kterým jednoduše nastavíte výšku sečení. Pokud není součástí musíte sekačku otočit    a šroubovákem uvolnit žací čepel a tu pak ručně nastavit do požadované výšky. Když máte vyznačené území a nastavenou výšku sečení, můžete robota zapnout a naprogramovat si ho podle potřeby.

Po naprogramovani robotická sekačka pracuje úplně samostatně a vy si můžete užívat ušetřený čas.

5 nejoblíbenějších robotických sekaček

Worx LANDROID 2.0 WG794E
HUSQVARNA AUTOMOWER 105
Gardena R70Li 4072-32
VIKING MI 632 P
Husqvarna Automower 220 AC

Hodnocení Jak vybrat robotickou sekačku, navíc tipy na oblíbené modely a slevy na robotické sekačky

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat robotickou sekačku, navíc tipy na oblíbené modely a slevy na robotické sekačky. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat robotickou sekačku, navíc tipy na oblíbené modely a slevy na robotické sekačky

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS