Jak vybrat tyčový mixer a šlehač, plus nejoblíbenější modely dle zahraničního testu

,
Jak vybrat tyčový mixer a šlehač, plus nejoblíbenější modely dle zahraničního testu

Tyčový mixer (šlehač) je malý spotřebič, který nechybí snad v žádné domácnosti. Je oblíbený pro svoji rychlost, variabilitu a také cenu. Pomůže vám s přípravou mnoha pokrmů. Na trhu je mnoho různých variant tohoto kuchyňského spotřebiče. Jak postupovat při jeho výběru?

Základní rozdělení

Mixery a šlehače můžeme rozdělit do tří skupin:
Tyčové mixery – hlavní výhodou tyčových mixérů je přenositelnost, lehkost a skladnost. Jsou nejpoužívanějším typem mixéru. Dodává se buď jen samotný mixér, nebo v kompletu. Oproti ručním šlehačům však mívají menší výkon.
Stolní mixéry a šlehače – zaberou více místa, ale nevadí jim delší souvislý provoz, mohou mít širokou škálu příslušenství. Mají pevnou základnu doplněnou o převážně plastovou nádobu. Přístroje vyšší třídy mají digitální displej se signalizací aktuálního nastavení včetně doby přípravy, automatické vypínání. Profesionální mixéry mohou mít i funkci indukčního ohřevu pro přípravu polévek a omáček. Jejich cena a hmotnost je však vyšší než u tyčových mixérů.
Ruční šlehače – primární funkcí je šlehání a ve výbavě mají většinou také háky na hnětení těsta. Některé šlehače se prodávají i s nádobou a stojanem. Oproti tyčovým mixérům mají vyšší hmotnost, ale také vyšší počet rychlostních stupňů.

Při výběru mixérů a šlehačů je důležité nepodcenit různé parametry jako je příkon, materiál, počet rychlostí, příslušenství, možnost nastavení různých rychlostí a hmotnost.

Způsob užití – je nutné zvážit, jak často budete mixér (šlehač) používat a který z daných typů by byl pro vás vhodnější – tyčový mixér, stolní mixér – šlehač, ruční šlehač.

Příkon – čím větší příkon, tím toho mixér více zvládne. Mixéry disponují příkonem od několika desítek wattů do 2 200 W. Pokud mixer používáte často, volte rozhodně výkonnější model.

Materiál – tělo mixéru může být vyrobeno z nerezové oceli nebo z kvalitního plastu nejlevnější přístroje bývají celé z plastu, kvalitnější mixéry jsou spíše kovové. Pokud vyžadujete kvalitu vybírejte mixer, který obsahuje co nejvíce nerezu – minimálně v ponorné části mixeru. Plastové tyčové mixéry nebývají určené pro mixování horkých potravin.

Počet rychlostí – je nutné aby mixér obsahoval několik rychlostních stupňů ideálně 3 až 6. Nejvyšší rychlost bývá označena „turbo“. Tlačítko „pulse“ umožní mixování nejvyšší rychlostí po krátkou dobu. Ručním stiskem tlačítka se mixér roztočí, a jakmile je tlačítko uvolněno, mixér se zastaví. To je užitečné, pokud potřebujete mixovat nahrubo, nebo jen do dosažení požadované struktury. Vícerychlostní musí být i šlehače, u nichž je také nutná možnost přepínat mezi více rychlostmi pro dokonalé našlehání vaječných bílků či smetany. Pokud má mixer více jak 10 rychlostí, jejich vzájemné rozpětí je minimální a ani je nevyužijete.

Příslušenství – čím více příslušenství, tím lépe. U tyčových mixérů se běžně setkáte se šlehací metlou a sekáčkem, u dražších modelů i různých strouhacích nástavců.
Ke šlehačům jsou zpravidla dodávány dva typy nástavců: šlehací metly pro přípravu litých těst a šlehačky a hnětací háky, které slouží ke zpracování tužších, například kynutých těst.

Praktičnost při mytí – někteří výrobci nabízejí dva druhy výrobků. S odnímatelnou nohou a tyčové mixéry v celku. Mixéry s odnímatelnou nohou se snadněji čistí umytím pod proudem vody, případně v myčce nádobí.

Hmotnost – vzhledem k tomu, že mixér musíte při používání držet v ruce, tak raději volte ten s nižší hmotností. Čím lehčí mixér, tím snadněji se vám s ním bude manipulovat.

Cena – nejlevnější modely seženete již za pár stovek korun. Pokud budete používat mixér často, pro různé účely, a chcete, aby vám vydržel několik let, budete potřebovat výrobek z kvalitních materiálů, robustní a výkonný. Takové vybírejte spíše ve vyšší cenové kategorii. Kvalitní mixér je možno pořídit za cca 1500kč.

Nabídka TOP mixérů a šlehačů na nejoblíbenějším zahraničním eshopu českých zákazníků.

Nejlepší mixéry a šlehače dle německého Testberichte.de

KitchenAid P2 5KHM9212 – ruční šlehač s výkonným motorem s 9ti rychlostmi – pro tichý a dlouhotrvající provoz s výjimečnou kontrolou.4 výměnné nerezové nástavce – jednoduchá výměna různých typů nástavců s minimální manipulací pro provedení mnoha úkolů. 2x turbošlehač – slouží ke šlehání litého nebo dortového těsta. Mixovací tyč – slouží ke šlehání ovocných koktejlů a smoothie, mléčných koktejlů, omáček či k přípravě salátových dresingů. Hnětací háky – slouží ke hnětení kynutého těsta, Šlehací metla se 16ti dráty – slouží pro přípravu šlehačky, sněhu, omáček či pudinku. Nástavce lze umývat v myčce na nádobí

KitchenAid P2 5KHM9212

Bosch MSM 66120 – tyčový mixér Příkon (W): 600 Objem hlavní nádoby (l): 0.6 Nádobka na mixování (odměrka): ANO Počet rychlostí: 12 Plynulá regulace: NE Pulzní spínač: ANO Sekání ledu: ANO Mixování horkých surovin: NE Příslušenství mixéru/šlehače: mixovací nádoba; sekáček potravin (chopper); tyčový mixer Hlučnost (dB): 58 Délka přívodního kabelu (m): 1.4

Bosch MSM 66120

Electrolux ESB2500 – max. příkon 300 W • nádoba 600 ml (2× v balení) • pulzní spínač • nože z nerezové oceli • vhodný pro přípravu ovocných nápojů a smoothie • protiskluzové nožičky • snadné ovládání • rozměry 397 × 128 × 128 mm • hmotnost: 1,81 kg • kabel 1 m. Electrolux ESB2500 je stolní fitness mixér, se kterým si během okamžiku můžete připravit takové pochoutky, jako je smoothies či ovocné koktejly. Maximální příkon motoru přitom činí 300 W, díky čemuž se můžete spolehnout na to, že si rychle a bez problémů poradí s jakýmkoli úkolem. Součástí balení jsou navíc hned dvě nádoby o objemu 600 ml, které slouží jak pro přípravu koktejlů, tak i pro jejich přenášení (například do posilovny či na kola) a následnou konzumaci. Nože přístroje jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, čímž je zajištěna zvýšená životnost. Výrobce u tohoto modelu myslel též na bezpečnost – proto jsou ze spodní strany umístěny čtyři přísavky, které zajišťují maximální stabilitu.

Electrolux ESB 2500

KENWOOD CH 580 – sekáček potravin Se systémem Quadblade pro skvělé výsledky Příslušenství pro přípravu majonézy 2 rychlosti Výkonný motor 450 W Nádoba 0,5 l 4 nerezové nože Pojistka nádoby těla pro bezpečnou manipulaci Integrovaný prostor pro kabel Snadné čištění Nádobu a nože lze mít v myčce Mini stěrka

Kenwood CH 580

Ponorný mixér Philips HR1673/90 – výkonný tyčový mixér Philips s 800W motorem, technologií mixování Promix a tlačítkem SpeedTouch pro intuitivní ovládání: čím více přitlačíte, tím větší je výkon. Ruční mixér Philips s technologií ProMix byl vyvíjen ve spolupráci s prestižní Univerzitou Stuttgart. Jedná se o pokročilou technologii pro konzistentnější a rychlejší mixování. Unikátní technologie ProMix používá trojúhelníkového tvaru k vytvoření optimálního toku a poskytuje vyšší výkon. Připravujte hedvábně jemné polévky a smoothies.

Philips HR1673/90

Bosch ErgoMixx MFQ36400 – ruční šlehač • 5 rychlostí s odlišným počtem otáček • 2 šlehací metly • 2 hnětací háky • momentový a turbostupeň • příkon 450 W • hlučnost 74 dB. Ruční šlehač Bosch o příkonu 450 W vám nabídne pět rychlostních stupňů s odlišným počtem otáček, které podle potřeby plynule nastavíte. Využít můžete také momentového stupně nebo stupně turbo, který si poradí opravdu se vším. Nabídne vám také možnost připojení rychlošlehací nohy, kterou je ale třeba dokoupit samostatně, jelikož není součástí balení. Spotřebič je tvořen tělem přístroje, které je doplněno praktickými nástavci, jehož součástí jsou dvě metly na šlehání a dvě na hnětení.

Bosch ErgoMixx MFQ36400



Nejlepší mixéry a šlehače dle rakouského Preisvergleich.at

Bosch MFQ 4030 – ruční šlehač Bosch • příkon max. 500 W • 5 stupňů výkonu • tlačítko Turbo • tichý chod • snadná údržba • • ergonomicky tvarovaná rukojeť • dvě šlehací metly a dva hnětací háky. Cenově atraktivní ruční mixér od německé značky Bosch, který nabízí silný motor o maximálním příkonu 500 W, jenž si ve spolupráci s dvěma šlehacími metlami a dvěma hnětacími háky poradí se zpracováním jakéhokoli těsta. Výkon přitom můžete regulovat hned 5 krocích a nechybí ani režim Turbo pro dosažení maximálního výkonu v minimálním čase. Velkou předností tohoto modelu je také promyšlená ergonomie, díky které se perfektně drží i po intenzivním používání. Dokonce má i speciální tlačítko pro uvolnění metel pro šlehání a hnětání. Doporučit jej můžeme všem středně náročným zákazníkům pro běžné domácí použití.

Bosch MFQ 40304

Bosch MSM 64110 – ponorný mixér extra lehký se speciálně ergonomicky tvarovanou rukojetí a jemnou protiskluzovou vrstvou. Mixovací noha z nerezové oceli s ostrou čtyřbřitou čepelí QuattroBlade. Usnadňuje přípravu pyré, sekání a mixování.
Praktický klik mechanizmus pro odpojení mixovací nohy umožňuje jednoduché použití a čištění v myčce nádobí. nastavení Turbo pro silný výkon zmáčknutím jednoho tlačítka
Výkonný motor s příkonem 450 W pro perfektní výsledky

Bosch MSM 64110

KitchenAid KHB2571 – tento tyčový mixér KitchenAid s příslušenstvím je velmi praktický, výkonný, funkční a navíc tichý. Balení obsahuje 2 výměnné nerezové mixovací tyče o délce 20 a 33 cm, 3 nerezové výměnné nástavce s odnímatelným krytem na ochranu nádobí, která ochrání vaše nádobí před ostrými nerezovými noži. Dále oceníte praktickou uzaviratelnou nádobu o objemu 1 l, která zároveň poslouží jako odměrka a kufřík pro pohodlné uskladnění. S tímto mixérem můžete míchat těsta, sekat zleninu, šlehat krémy, šlehačku či bílky, drtit led, mixovat polévky atd. A to vše snadno a rychle. Mixér je nejen velmi funkční, ale také elegantní, snadno se s ním manipuluje a příjemně se drží.

KitchenAid P2 5KHB2571EAC

Hodnocení Jak vybrat tyčový mixer a šlehač, plus nejoblíbenější modely dle zahraničního testu

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat tyčový mixer a šlehač, plus nejoblíbenější modely dle zahraničního testu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat tyčový mixer a šlehač, plus nejoblíbenější modely dle zahraničního testu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS