Jaký vybrat robotický vysavač do 4000 Kč

,
Jaký vybrat robotický vysavač do 4000 Kč

Robotické vysavače si v domácnostech získaly obrovskou oblibu. O výhodách takového řešení není třeba mluvit a stále se rozšiřující nabídka robotů znamená, že každý z nás si dnes může pořídit vlastní zařízení v různých cenových kategoriích. Splní robotický vysavač do 4000 Kč naše očekávání?

Robotické vysavače si získávají srdce každého, kdo se snaží udržovat podlahy a koberce čisté i v situaci, kdy na pravidelný úklid domácnosti nemáme čas. Automatizace úklidových prací si již několik let získává na oblibě a robotický vysavač je důkazem toho, že v domácnosti existuje pořádek, aniž byste trávili mnoho hodin úklidem. Robotické vysavače jsou relativně malá zařízení, která jsou vybavená speciálními senzory schopna samostatně objet celou plochu domu a s přihlédnutím k různým překážkám či schodům metodicky vyčistit prakticky všechny povrchy, od panelů, přes dlaždice, koberce, až po tlusté koberce. Právě čištění podlah patří k nenáviděným domácím pracím a robotický vysavač nás této nepříjemné povinnosti účinně zbavuje.

Splní robotický vysavač do 4000 Kč naše očekávání?

Velký výběr automatických robotických vysavačů znamená, že každý z nás si nyní může vybrat svůj model nejen podle funkčnosti a vzhledu, ale také podle ceny zařízení. V minulosti byly robotické vysavače vyhrazeny pouze pro ty zákazníky, kteří měli velký rozpočet na nákup zařízení. Automatický robotický vysavač dnes můžeme s úspěchem pořídit za méně než 4000 Kč.
Měli bychom zvážit, zda je vůbec šance pořídit si za takovou cenu plně funkční a efektivní zařízení. Na trhu najdeme nabídky robotických vysavačů, které se cenově pohybují od několika tisíc až po několik desítek tisíc korun. Je však třeba poznamenat, že vyšší cena nemusí nutně znamenat vyšší efektivitu a delší pracovní dobu.
Velmi často se cena přístroje zvyšuje přímo úměrně s množstvím doplňkového příslušenství, které jen usnadňuje a zvyšuje komfort práce s přístrojem. S jistotou však můžeme říci, že do 4000 Kč snadno najdeme zařízení, které splní naše očekávání.

Na co si dát pozor při nákupu robotického vysavače do 4000 Kč?

Je 4000 Kč částka, která nám bude schopna zajistit špičkový robotický vysavač, který splní svůj úkol? Samozřejmě budete mít na výběr spoustu zařízení. Abychom zvolili optimální, poměr ceny a kvality, měli bychom vzít v úvahu několik důležitých věcí.
Předně délka práce robotického vysavače na jedno nabití. V cenové kategorii do 4000 Kč s úspěchem najdeme modely, které vám umožní vysát celý byt na jeden zátah, bez zastavování kvůli nabíjení. Pokud však máme k dispozici velký dvoupatrový dům, mohou se i ty roboty s pracovní dobou nad hodinu ukázat jako nedostatečné. Když už jsme u provozní doby, vyplatí se také pečlivě zkontrolovat, jaká je doba nabíjení baterie. Oba tyto faktory ovlivňují celkový výkon zařízení.
Dalším bodem, který nemůžeme ignorovat, je kapacita nádoby na nečistoty, prach a odpad. Jak velká je nádrž použita, rozhoduje o tom, jak často nás bude robot během provozu informovat o nutnosti její vyprázdnění. Dražší modely robotů obsahují automatickou stanici, která prach sbírá sama, ale to je doménou dražších vysavačů.
Během provozu se vyplatí ověřit úroveň hlasitosti zařízení. Mnoho z moderních modelů pracuje extrémně tiše, což usnadňuje vysávání i v noci. Jiné zase pracují s hlučností podobně jako klasické vysavače, což může způsobit určité problémy a nepříznivě ovlivnit komfort pobytu v takové místnosti.

Robotický vysavač nebo robotický vysavač s mopem?

Jednou z nejdůležitějších otázek, se kterou se můžeme při hledání dokonalého robotického vysavače setkat, je rozsah jeho základní funkčnosti. Jak je známo, naprostá většina takových zařízení čistí povrch především od prachu, mikroorganismů a dalších odolných nečistot.
Přesto, abychom udrželi naše podlahy v perfektním stavu, budeme je muset čas od času umýt tradičním způsobem. Jak dobře víme, je to stejně nepříjemné jako zametání samo, a tak se výrobci, vědomi si tohoto stavu, pokusili zajistit ekvivalent úklidového robota, který by za nás podlahu i vytřel. V praxi máme zametací roboty, mopovací roboty a dokonce i roboty 2 v 1, které obsahují obě tyto možnosti.

Kterou možnost byste si měli vybrat?

Záleží na našich preferencích, ale také na rozpočtu, protože zařízení 2v1 jsou mnohem dražší. V cenové kategorii do 4000 Kč je lepší zaměřit se na dobrý automatický vysavač, který nás na úkor funkce mopování potěší účinností samotného vysávání.

Top robotické vysavače do 4000 Kč dle recenzí uživatelů.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential v sobě spojuje spoustu inovací. Vysavač disponuje silným motorem NIDEC, zvládne uklidit jakýkoliv povrch, oblast blízko zdí, přejede přechodovou lištu o maximální výšce 1,7 cm a díky minimální výšce 8,2 cm se vejde i do prostoru pod sedačkou. Kvalitní 2500 mAh Li-Ion baterie umožní vysavači pracovat až 90 minut a jakmile se vybije, sám se vrátí do nabíjecí stanice. Pokud naplníte nádobku vodou a nainstalujete na vysavač, automaticky se přepne do režimu mopování. Gyroskopická navigace zajišťuje dokonalou orientaci v prostoru, vysavač je tedy schopen se vyvarovat opakovanému přejezdu již uklizeného místa. Máte možnost dálkově naplánovat, kdy a jak často se bude vysávat, sledovat trasu vysavače nebo ovládat sací výkon, a to pomocí aplikace Mi Home.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop essential

Sencor SRV 1000SL

Robotický vysavač s možností vytírat na sucho i na mokro s výdrží na jedno nabití až 80 minut. Je vybaven trojicí inteligentních senzorů, jenž zabrání pádu ze schodů a protiprachovým filtrem, který zachytává alergeny. Zvládne uklidit jak tvrdé podlahy tak i koberce a nezastaví ho ani centimetr vysoké lišty. Nečistoty v rozích, podél nábytku nebo kolem stěn zvládám s naprostým přehledem. Kartáči speciálně rotuji tak, abych shrnul nečistoty a nahrnul je pod sebe do sací trubice.

Sencor SRV 1000SL

Sencor SRV 2230TI

Robotický vysavač s funkcí vysávání a mokrého mopování
Ideální pro úklid koberců, plovoucích podlah, parket, linolea, dlažby atp.
Infračervené protinárazové čelní čidlo, BLDC motor pro dlouhodobou životnost
Doba provozu až 90 min. na jedno nabití
Dálkové ovládání pomocí samostatného ovladače
Dobíjecí stanice s možností fixace na zeď nebo nábytek
Automatické vypnutí v případě zablokování koleček
Překoná práh o výšce až 1,5 cm
Automatický servisní monitoring se zobrazením varovné hlášky na displeji dálkového ovladače

SENCOR SRV 2230TI

Hodnocení Jaký vybrat robotický vysavač do 4000 Kč

Ohodnoťe náš článek Jaký vybrat robotický vysavač do 4000 Kč. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Podobné články k Jaký vybrat robotický vysavač do 4000 Kč

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS