.

Levné set–top boxy jsou opět v nabídce eshopů

,
Levné set–top boxy jsou opět v nabídce eshopů

Kvůli přechodu na DVB-T2 v Praze a Středočeském kraji byly na konci loňského roku vyprodané všechny levné set-top boxy v internetových i kamenných obchodech. Blížily se Vánoce a set-top boxy se staly častým dárkem pod stromeček. Koupit levný set-top box na začátku ledna byl takřka nadlidský úkon. Je to dáno i tím, že o set-top boxy má zájem daleko větší množství uživatelů, ve srovnání s novými televizory. Situace se zlepšila koncem ledna, kdy se levné modely začaly vracet do obchodů.

V nabídce jsou k sehnání modely těsně pod hranicí 700 Kč. Nabídka nejlevnějších modelů však prořídla, prodejci udržují ceny výš než tomu bylo na konci loňského roku. Ceny v e-shopech vzrostly o 10% až 15%.
Ukazuje to například srovnávač Heureka, kde cenový vrchol nastal kolem 15. prosince. Nejoblíbenější a nejprodávanější set–top box Skyworth SKWT21FTA se prodával do listopadu pod 700 Kč. V polovině prosince se cena vyšplhala na 1000 Kč. Nyní se jeho cena pohybuje kolem 800 Kč.
V příštích měsících se velké slevy nečekají. Naopak lze předpokládat, až bude DVB-T končit v dalších městech a krajích bude hrozit další nedostatek set–top boxů a zvyšování cen.

Jak poznám, že kupuji správný přijímač pro sledování DVB-T2?

Přechod na DVB-T2 se týká pouze lidí, kteří přijímají signál prostřednictvím pozemního televizního vysílání. Česká republika využívá pro vysílání DVB-T2 video kodek H.265/HEVC. Set-top boxy pro příjem DVB-T2 by tedy měly být vybaveny tímto kodekem. Pokud si chcete být stoprocentně jisti, že kupujete správný přijímač, zvolte set-top box se zlatou pečetí „DVB-T2 ověřeno“. Jde o přijímače certifikované Českými Radiokomunikacemi.
Uživatelů kabelového, satelitního a internetového vysílání se změny nijak nedotknou.

Nejprodávanější set–top boxy dle Heureka.cz

Skyworth SKWT21FTA – DVB-T2 set-top box s certifikací ČRA ověřeno, s podporou kodeku HEVC/H.265 vybavený USB portem pro přehrávání multimediálních souborů a funkcí nahrávání. Snadná instalace, Full HD rozlišení, programový průvodce EPG, teletext, rodičovský zámek, RSS kanály, automatické i ruční hledání kanálů. Rozhraní: 1× HDMI, 1× RJ-45, 1× Scart, 1× koaxiální audio výstup. Balení obsahuje HDMI kabel. Dálkový ovladač je dobře padnoucí do ruky, přehledný a s velkými tlačítky, což ocení nejen starší lidé, ale všichni, kdo sledují denně televizi.
FULL HD DVB-T2 přijímač s podporou kodeku H.265/HEVC. Přijímač získal certifikaci „DVB-T2 ověřeno“, který garantuje plnou fukčnost s novým vysíláním DVB-T2 HEVC v České Republice. Po připojení externího disku přes USB rozhraní si můžete své oblíbené programy nahrávat. Tento přijímač umožňuje jeden program nahrávat a na druhý ze stejného multiplexu se dívat. Záznam se ukládá ve formátu .ts a lze jej přehrát pouze v přijímači.
Nahrávky můžete pořídit i v době, kdy se na televizi nedíváte. Přes časovač lze naprogramovat až 10 pořadů, které se samy v uvedenou dobu nahrají. Programování je velmi snadné přes EPG programového průvodce.

RECENZE A CENY

Strong SRT 82 – Malý televizní přijímač umožňuje sledování TV programů ve vysoké kvalitě HD. Konektory HDMI, RF In, USB. Formát video komprese H.265 (HEVC), možností nahrávání (PVR), formát video komprese H.265 (HEVC), automatické i manuální vyhledávání programů, paměťová kapacita 400 kanálů, programový průvodce EPG, malé rozměry, dálkové ovládání.
Zařízení pro příjem volně vysílaných programů ve standardu DVB-T2 zaručuje jejich bezproblémový příjem. Jeho napájení probíhá prostřednictvím USB portu na vašem televizoru. Je kompatibilní s běžnými venkovními i vnitřními anténami. Přijímač disponuje velkou pamětí pro uložení až 400 kanálů a možností nastavení 4 seznamů pro kanály i rádiové stanice. Kanály lze vyhledat manuálně i automaticky. Dále je vybaven 30 časovači událostí se 3 režimy: jednorázovým, denním nebo týdenním režimem. Velmi malý televizní přijímač Strong SRT82 zajistí kvalitní příjem TV kanálů v HD kvalitě a navíc nabízí možnost jejich nahrávání prostřednictvím paměťového USB zařízení. Nabízí 400 kanálů pro uložení a vytvoření až 4 seznamů. Konektory HDMI, RF In, USB. Formát video komprese: H.265.

RECENZE A CENY

Sencor SDB 520T – Set-top box s integrovaným DVB-T2 (HEVC) tunerem pro příjem digitálního pozemního vysílání. Nahrávání na externí USB paměť, Timeshift, HDMI, Scart, USB media přehrávač, napájení antény 5 V.
Je vybaven HDMI a SCART konektorem pro připojení k jakékoliv vaší televizi, ať už se jedná o novější či starší model. Přes USB rozhraní si můžete pouštět filmy, hudbu nebo fotografie. Procházet a plánovat své oblíbené pořady můžete ve funkci Elektronického průvodce programů.

RECENZE A CENY

TESLA TE-310 – DVB-T/T2 set-top box s podporou kodeku HEVC/H.265 pro příjem digitálního pozemního vysílání ve Full HD rozlišení. Nahrávání vysílání, Timeshift, přehrávání filmů a hudby z USB disku, EPG, HDMI, SCART, LAN, digitální koaxiální výstup, české menu.
Tesla TE-310 je multimediální set-top box, s nímž budete moci sledovat televizní stanice na nepodporovaném televizoru i po přechodu na nové vysílání DVB-T2 (HEVC.265). Díky tomu si užijete nejen programy ČT v mnohem lepší kvalitě. I přes atraktivní cenu získáte také přístup k velkému množství rádio stanic. K dispozici je také USB, do něhož připojíte flashdisk se svými oblíbenými filmy nebo si ty televizní rovnou nahrajete. Výhodou je kompatibilita s novými i staršími TV přes HDMI či Scart. Jistotou je také snadná obsluha: například programy se vyhledají automaticky a dostane se vám také funkce denního programového průvodce (EPG) či pokročilých funkcí jako je Time Shift. Samozřejmostí je menu v češtině. V balení najdete i dálkové ovládání, jehož prostřednictvím můžete aktivovat například rodičovský zámek, časovač nebo si přečíst novinky na teletextu.

RECENZE A CENY

Emos EM190-S – DVB-T/T2 set-top box s podporou kodeku HEVC/H.265 pro příjem digitálního pozemního vysílání ve Full HD rozlišení. Nahrávání vysílání, Timeshift, přehrávání filmů a hudby z USB/HDD, EPG, české menu, slim provedení, externí IR čidlo. Rozhraní: HDMI, SCART, USB.
FULL HD DVB-T2 přijímač Emos EM190-S s certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ garantuje plnou fukčnost s novým vysíláním DVB-T2 HEVC v České Republice. Set-top box je vybaven konektorem HDMI pro novější televize, ale nepostrádá ani SCART připojení pro stařší modely. USB port na čelní straně umožňuje připojení externího úložiště, na které lze nahrávat pořady nebo přehrávat uložené soubory (fotky, filmy,…). Externí čidlo součástí balení. Díky jeho malé velikosti lze tento set top box velmi pohodlně umístit na zadní stěnu televizoru, čím se zbavíte pohledu na další přístroj. Pouze je nutné vyvést externí čidlo IR, naprogramovat univerzální dálkový ovladač a v menu vypnout přední panel, aby nerušil za televizorem.Následně užíváte pouze jeden dálkový ovladač a ani si nevšimnete, že máte zapojený nějaký set top box. Přijímač samozřejmě obsahuje také integrované čidlo IR signálu a pokud je přijímač instalován klasicky pod televizorem, není nutné připojit externí IR čidlo.

Hodnocení Levné set–top boxy jsou opět v nabídce eshopů

Ohodnoťe náš článek Levné set–top boxy jsou opět v nabídce eshopů. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Levné set–top boxy jsou opět v nabídce eshopů

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS