.

Nevyspíte se kvůli rámusu? Tipy, jak odhlučnit dům nebo byt

Nevyspíte se kvůli rámusu? Tipy, jak odhlučnit dům nebo byt

Na internetu existuje několik pěkných nápadů, jak vyřešit jeden z mnoha životních nešvarů – hlučných sousedů. Navzdory tomu, co si někteří myslí, je to mnohem složitější, než položit chlupatý koberec na podlahu nebo strategicky umístit polici či polštářky na zeď.

Realita je taková, že absolutní zvuková izolace je profesionální, nebo kutilská práce. Důvodem je, že zvuková izolace, na rozdíl od absorpce zvuku, eliminuje všechny mezery mezi dvěma prostory, kterými se hluk přenáší. Zvuková izolace vašeho bytu tedy znamená zabránit veškerému (nebo většině) hluku z ulice oknem ložnice nebo mezi dvěma byty. Takže místo toho, abyste ztráceli čas přestavováním polštářů, věnujte pozornost tomu, co byste měli udělat.

Domovní dveře

Jedním z hlavních zdrojů hluku ve vašem bytě jsou vstupní dveře. Hluk z chodby si najde cestu do vašeho bytu přes mezery kolem okraje dveří a rezonuje také jádrem dveří. Dveře v bytě jsou obvykle duté, s malým až žádným „jádrem“, což znamená, že hluk pravděpodobně rezonuje vašimi dveřmi. Pokud máte možnost, nahraďte duté dveře pevnými a vyplněnými. Pokud ne, pak je nejlepší koupit si sadu akustických těsnění dveří a upevnit ho k vašim současným dveřím. Akustické těsnění se snaží eliminovat mezery kolem okraje dveří a mohou zabraňovat přenosu hluku skrz vaše dveře.

Okna

Přenos hluku okny může být jednou z největších překážek dobrého nočního spánku. Opět jste pravděpodobně omezeni tím, jak moc můžete měnit okna v bytě, ale pokud můžete, měli byste.

Další možností je použití sady těsnění okna. Sady těsnění pro okna v podstatě umožňují přidat do vašeho okna další vrstvu skla poskytnutím stopy těsnění okna instalované před existujícím oknem. Tím se oddělují dvě skleněné vrstvy a vytváří se mrtvý prostor, což je velmi výhodné pro zastavení přenosu hluku. Těžké závěsy také poskytují více ticha.

Zvukotěsné zdi a stropy

Nejtěžší částí dosažení plně odhlučněného bytu je, pokud jde o stěny a podlahu. Aby se dosáhlo skutečné zvukové izolace mezi dvěma místnostmi, musí být stěny hromadně zatíženy a izolovány od sebe navzájem.

Dosáhnout zvukové izolace vašich stěn a podlah vyžaduje velké množství stavebních prací. Stěny a podlahy musí být v zásadě otevřeny, aby se vyřešily všechny strukturální problémy vedoucí k přenosu hluku, proto se v takových případech lidé obracejí na profesionální společnosti.

Hodnocení Nevyspíte se kvůli rámusu? Tipy, jak odhlučnit dům nebo byt

Ohodnoťe náš článek Nevyspíte se kvůli rámusu? Tipy, jak odhlučnit dům nebo byt. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 1,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Nevyspíte se kvůli rámusu? Tipy, jak odhlučnit dům nebo byt

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS