.

5 stolních her, které zvednou celou rodinu od počítače

Hrajete rádi společenské hry?

Společenské hry ani ve světě počítačů neomrzí a pobaví každou věkovou kategorii. Přinášejí hráčům spoustu zábavy a nových vědomostí. Společenské hry se dělí na deskové, kde je určený herní plán a stolní, které obsahují kostky nebo karty. Při výběru hry se zamyslete nad tématikou hry, věkem hráčů, v nabídce najdete hry od 3 let, až po hry pro dospělé a jejich počet u většiny her bývá 2 – 6, někdy i 8  hráčů,  a dobou dané hry. Některé hry můžete hrát 30 minut u některých trvá doba hraní i přes hodinu.

Stolní hra je klasickým prvkem zábavy, která by neměla chybět v žádné domácnosti. U stolních her se jedná většinou o kostky, figurky nebo karty se kterými hrajete u stolu s více lidmi. Principem stolních her je uhodnout co má druhý hráč na kartičce, kdo z hráčů        je lepší a podobně.

Náš výběr 5 nejoblíbenějších her

Kryí jméno Minga

Kryí jméno Minga

Hra – Mindok Krycí jména

Strategická hra která pobaví děti i dospělé. Skvělá zábava pro všechny, kdo si rádi hrají se slovy. Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich  krycími jmény.  Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči      se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha.

Výběr z recenzí Mindok Krycí jména

97 recencí (číst)

Vhodná k odreagování – zábavná, obtížnost standardní, vhodná pro 6 a více hráčů, pro děti i dospělé, délka hry trvá jen pár desítek minut.

Hra podporuje logické myšleni, vhodná k přemýšlení, velmi lehká, pro 6 a více hráčů, vhodná pro děti i dospělé.

Cena od: 368 Kč Zobrazit nejlepší nabídky obchodů

ADC Blackfire Dobble: Základní hra

ADC Blackfire Dobble

Hra ADC Blackfire Double

5 her v 1 trénují vaši rychlost, postřeh a reflexy. Hra je vhodná pro děti i dospělé. Ve hře ADC Blackfire Dobble budete hledat dva stejné symboly na kulatých kartách v různých verzích hry. Hru mohou hrát děti od věku 6 let. Balení obsahuje 55 kulatých karet        a 5 karet s pravidly hry.

Výběr z recenzí ADC Blackfire Double

786 recenzí (číst)
Úžasna zábava, v hodná hra k odreagování, velmi lehká vhodná pro 2-3 hráče. Pro děti i dospělé, hraje se jen pár desítek minut.

Hra cvičí postřeh, vhodná k odreagování, zábavná, velmi lehká, pro děti i dospělé, pro 2-3 hráče.

Cena od: 229 Kč Zobrazit nejlepší nabídky obchodů

ADC Blackfire Dixit

ADC Blackfire Dixit

Hra – ADC Blackfire Dixit

Ve hře Dixit se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy. Dixit je vykládací, příběhová hra, ve které se jeden z hráčů stane vypravěčem a snaží se popsat kartičku, jež položil skrytou na stůl. Ostatní hráči následně položí na stůl po jedné kartě. Nakonec jsou všechny karty otočeny a hráči hádají, jakou kartu vypravěč popisoval. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných figurek  po bodovací stupnici, která je umístěna uvnitř krabice od hry. Pokud neuhodne nikdo, nebo uhodnou všichni, nedostane vypravěč nic a ostatní po dvou bodech. Uhodne li jen některý z hráčů, mají dotyční a vypravěč právo na tři body. Hráči získají také body za karty, na něž si ostatní hráči vsadili a neuhodli.

ADC Blackfire Dixit recenze

75 recenzí (číst)

Hru již znám delší doby, zakoupila jsem ji jako další hru do naší rodinné sbírky a měla úspěch. Hra je velmi jednoduchá na pochopení a všechny věkové kategorie si u ní užijí zábavu. Přidanou hodnotou je pak nádherné výtvarné zpracování. Hra je vhodná  k odreagování. Pro 4-5 hráčů, jak pro děti tak dospělé. Hra trvá kolem 1 hodiny.

Hra podporuje představivost, tvořivost, je velmi zábavná. Skvělá jak pro děti tak pro dospělé, dokonce i jako party hra.

Cena od: 555 Kč Zobrazit nejlepší nabídky obchodů

Mindok Biatlonmánie

Mindok Biatlonmánie

Hra – Mindok Biatlonmánie

S hrou Mindok Biatlonmánie do vašich domovů přichází atmosféra a napětí jako při opravdovém biatlonu. Hra pro všechny milovníky deskových her a sportu zároveň. Námětem pro zpracování hry byl Světový pohár v Novém městě na Moravě. Součástí hry jsou hrací karty závodníků. Hra obsahuje kartičky s profily českých reprezentantů. Házíte  kostkou a ženete svého biatlonistu vpřed po tratích Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Zdoláváte kopce, sjíždíte svahy. Vyzkoušíte si sprint, stíhačku nebo štafetu. Můžete použít i dvě figurky v jednom závodě. Reprezentanti: Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Veronika Vítková, Gabriely Soukalová, Evy Puskarčíková a Jitka Landová>

Mindok Biatlonmánie recenze

8 recenzí (číst)

Zábavná a svižná hra, vhodná k odreagování. Velmi lehká hra pro děti i dospělé. Vhodná pro 4-5 hráčů.

Skvělá hra, zase změna oproti ostatnim hrám… Vhodná k odreagování, zábavná.

Cena od: 396 Kč Zobrazit nejlepší nabídky obchodů

Albi Ubongo Junior

Albi Ubongo Junior

Hra – Albi Ubongo Junior

Ve hře se všichni hráči najednou snaží  sestavit skládačku z barevných dílků na kterých jsou zvířátka. Malí hráči si mohou vybrat jednodušší skládačku ze dvou dílků nebo těžší ze tří. Kdo skládačku složí jako první, zvolá: „Ubongo!“ a bude odměněn drahokamy. Ale i ostatní mají ještě šanci na odměnu, pokud stihnou skládačku dokončit během času, který je vyměřen přesýpacími hodinami. Hráč, který během hry nasbírá nejvíce drahokamů, zvítězí. Hra je určena dětem již od 5ti let.

Albi Ubongo Junior recenze

29 recenzí (číst)

Hra je kompatibilní s hrou UBONGO pro starší děti a dospělé – mladší syn tak může hrát společně s námi 🙂 Hra je vhodná                k přemýšlení, velmi lehká vhodná pro 2-3 hráče. Vhodná spíše pro děti.

Super hra, hra pro každou věkovou kategorii, pro 6 a více hráčů.

Cena od: 471 Kč Zobrazit nejlepší nabídky obchodů

Ohodnoťte článek o deskových hrách

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS