.

Jak vybrat domácí meteostanici a 7 top modelů

Chcete přesně vědět jaké bude počasí a nechcete spoléhat na předpověď meteorologů v televizi? Pořiďte si elektronickou meteostanici! A jaké jsou ty nejlepší domácí meteostanice? Pomůžeme vám s výběrem toho správného zařízení.

Podle čeho vybírat

Před nákupem meteostanice popřemýšlejte o tom, co od přístroje očekáváte. Spokojíte se pouze s ukazatelem teploty? V tom případě není vyloženě nutné kupovat dražší meteorologické stanice. Pokud chcete sledovat vlhkost a tlak vzduchu, sílu větru, čas východu a západu slunce, oblačnost a celkově dlouhodobější předpověď počasí, meteostanicí nahradit hodiny a budík, vybírejte raději z dražších variant, které jsou funkčně nabitější.

Drátová a bezdrátová čidla

Při výběru meteostanice dbejte na to, aby obsahovala tlakoměrné čidlo. Pokud čidlem nedisponuje, nejedná se o meteostanici, ale pouze o lepší budík, který vás přijde zbytečně draho.
Drátové čidlo – umístěné venku je s meteostanicí spojeno kabelem, bezdrátové funguje na bázi externího připojení. Drátovými čidly jsou vybaveny levnější a jednodušší přístroje, které dokážou měřit pouze teplotu vzduchu. Je to v podstatě chytřejší digitální teploměr.

Bezdrátové čidlo – meteostanice s bezdrátovými čidly jsou přesné a mají dosah od 30 až do 150 metrů ve volném prostoru. Čidlo bez drátku vás nebude omezovat v umístění samotné meteostanice. Bezdrátová čidla jsou nejen přesnější a spolehlivější, ale zároveň dokážou pracovat s minimálními energetickými nároky.

Velikost přístroje – vybírat můžete z několika rozměrově odlišných ploch v závislosti na tom, jak velké množství dat bude prezentováno, počtu čidel, rozlišení atd. Zvolit si můžete i variantu, která ukládá informace do paměti, ze kterých vám vypočítá graf a určí předpověď.

Zvažte také, zda chcete aby přístroj spolupracoval s vaším smartphonem, tabletem či PC. A jakým přenosem se budou data z meteostanice přenášet zda bezdrátově, nebo pomocí USB kabelu.
Meteostanice by měla obsahovat i další funkce, které jsou praktické a to je ukazatel hodin s podsvícením a možnost nastavení budíku. Pokročilejší meteostanice obsahují i rádio.

Nejlepších 7 top modelů dle Heureka.cz

Emos AOK-5018B – meteorologická stanice zobrazuje domácí a venkovní teplotu, obsahuje bezdrátové čidlo s dosahem 30 metrů. Nedotyková obrazovka je rozdělena na čtyři plochy. Ukazuje předpověď tlaku, měření teploty a vlhkosti, aktuální čas, východ a západ slunce. Díky rádiově řízenému budíku už nikdy nezaspíte. Bezdrátový přenos a provoz na baterie ušetří vaši domácnost dalších nevzhledných kabelů.
více

Hyundai WS 2303 – bezdrátová meteostanice s funkcí aktuálních hodin, budíku a předpovědi počasí v elegantním černém provedení, napájení na baterii.
více

Solight RCC – meteostanice s velkým barevným displejem. Měří vnitřní a venkovní teploty, vnější a vnitřní vlhkost a také atmosférický tlak. Má ukazatel stavu baterie, jak v meteostanici tak také pro spárované čidlo. Dopředu informuje, že je potřebné baterie vyměnit. Meteostanice je také vybavena hodinami s možností nastavení budíku.
více

Sencor SWS 280 – přístroj měří vnitřní i venkovní teplotu, vnitřní a venkovní vlhkost. Pro měření používá bezdrátový senzor. Jeho dosah sahá až do vzdálenosti 30 metrů. Funguje také jako denní budík a hodiny. Poté, co nastavíte aktuální stav povětrnostních podmínek, začne stanice sama předpovídat počasí až na 8 hodin dopředu na základě údajů z externího čidla.
https://meteorologicke-stanice.heureka.cz/sencor-sws-280/

Sencor SWS 270 – meteostanice s bezdrátovým senzorem měření teploty, vlhkosti a tlaku. Funkce zobrazuje na barevném 12cm displeji s denním a nočním podsvícením. Čas je řízen radiovým signálem, nechybí zobrazení aktuálního data a dva budíky s možností opakovaného zvonění. Připojit se dají další 3 bezdrátové senzory s dosahem až 60 metrů. Zařízení zaznamenává i údaje o minimální a maximální naměřené teplotě a vlhkosti.
více

TFA 35.1142.01 – meteostanice s rádiem řízeným časem, kalendářem, budíkem, předpovědí počasí a možností měření vnitřní a vnější teploty a relativní vlhkosti na čtyřech místech. Zobrazuje aktuální teploty/vlhkosti ze 4 míst bez nutnosti přepínání hodnot na displeji. Má ukazatel stavu baterie, jak v meteostanici tak také pro spárované čidlo.
více

HIT – Hyundai WSP 3080 R WIND – profesionální model meteorologická stanice nabízí paměť pro 4080 datových souborů, datum, kalendář, budík a hodiny, které jsou řízeny rádiovým signálem DCF 77. Dosah senzorů v otevřeném prostoru je 100 metrů. Veškeré údaje jsou zobrazovány na dobře čitelném LCD displeji o rozměrech 80 x 115 mm. Zobrazuje reálně vnímanou teplota – tzv. Wind Chill, jak nám bude venku pocitově teplo. Disponuje navíc větroměrem, který měří rychlost i směr větru a dešťoměrem.
více

Ohodnoťte článek o výběru domácí meteostanice

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 3,25 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS