.

Jak správně vybrat kameru do auta a velké srovnání nejoblíbenějších kamer

Čím dál více automobilů je vybaveno tzv. autokamerami. Během nehody, kterou jste nezavinili, to bude právě záznam z tohoto zařízení, který vám pomůže během obhajoby u soudu. Jako u většiny elektroniky je důležitý zvolit kameru s vhodnými parametry, tak aby vám posloužila co nejlépe. Proto zde najdete stručný návod na výběr ideální kamery.

1) Kvalita záznamu

U běžného uživatele postačí i nižší kvalita. Po HD kvalitě je dobré sáhnout jen když potřebujete kvalitní záznam, např. vaší cesty na dovolenou.

2) Velikost

Důležité je uvědomit si předem, kam kameru umístíte. Nesmí totiž za žádnou cenu bránit výhledu, proto doporučujeme volit spíše menší modely.

3) Displej

Kamery s displejem jsou na jednu stranu lépe ovladatelné s možností přehrát si zpětně záznam, ale na druhou stranu jsou také dražší a větší. Navíc je dobré si opět rozmyslet umístění kamery, abyste, když máte displej, na ni dosáhli.

4) GPS

Kamera s touto funkcí dokáže zaznamenat polohu vozidla, a i informace o rychlosti. To nejvíce využívají firmy při kontrole pohybu služebních aut. U některých kamer s touto funkcí se také setkáme s možností detekce rychlostních radarů. Nepracuje ale jako nezákonné rušičky, ale jen řidiče na riziko upozorní.

7) Detekce pohybu

Autokamery s touto funkcí zapnout nahrávání kdykoliv zachytí pohyb kolem auta.

8) Baterie

Některé kamery je možné napájet přímo z auta, ale existují i modely, které jsou na baterii. Toto je obzvlášť důležité pro kamery s detekcí pohybu – musí fungovat i bez zapnutého motoru.

9) Ukládání dat

Všechny záznamy se většinou automaticky nahrávají na SD kartu. Pokud dojde místo, lze ji jednoduše vyměnit. Další možností je nastavit na kameře smyčku – pokud se karta naplní, nový záznam začne nahrazovat ten starý.

Srovnání oblíbených autokamer

NázevCena odPozorovací úhelGPS modul Menu v češtiněDetekce rychlostních radarůAutomatické zapnutíKapacita baterieMagnetický držákDetekce vozidelDetekce jízdních pruhů

GitUp VIOFO A119S
2 999 Kč

Srovnat ceny
135 °ano-------

Navitel R1000
2 099 Kč

Srovnat ceny
165 °anoanoneano180 mAhanonene

TrueCam A6
3 100 Kč

Srovnat ceny
130 °-ano-ano250 mAh---

Eltrinex CarHD LDWS
2 640 Kč

Srovnat ceny
170 °-ano-ano-anoanoano

TrueCam A5s
2 958 Kč

Srovnat ceny
130 °anoanoanoano400 mAh---

LAMAX C7
545 Kč

Srovnat ceny
150 °neano-ano----

Eltrinex LS500 GPS
4 529 Kč

Srovnat ceny
170 °anoanoanoano280 mAhano-ano

Yi Dashboard Camera
1 538 Kč

Srovnat ceny
165 °----240 mAh--ano

Ohodnoťte článek o kamerách do auta

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS