.

Jak vybrat tablety do myčky a velké srovnání testovaných značek

,
Jak vybrat tablety do myčky a velké srovnání testovaných značek

Myčka nádobí se stala základním vybavením mnoha českých domácností. Myčka vám ušetří práci i vodu. K tomu, aby fungovala správně, ale potřebuje speciální tablety, obsahující čistící a leštící prostředky. Na které se lze spolehnout? Pro lepší orientaci ve výběru přinášíme výsledky testu.

Jak správně vybrat tablety do myčky?

Pro mytí nádobí v myčkách se používají speciální tablety, kapsle či gely.
Tablety – jedná se o nejrozšířenější druh mycího prostředku pro myčku. Tablety lze zakoupit v nejrůznějším provedení, většinou již obsahují leštidlo a sůl. U tablet oceníte i vyšší ochranu proti korozi a vodnímu kameni, což přispívá k delší životnosti myčky. Nevýhodou tablet je omezená variabilita dávkování, v případě tvrdé vody je nutné použití další soli.

Kapsle – jsou alternativou tablet s tím, že jsou uzavřeny v rozpustném obalu, který se nerozbaluje. Obsahují kromě mycího prostředku také leštidlo a sůl. Stačí je vložit do myčky v průběhu mycího cyklu rozpustí. Jejich hlavní výhodou je snadnější rozpuštění i při nižších teplotách.

Prášky – levnější varianta než kapsle nebo tablety, výhodou prášku na mytí je, že si můžete dávkovat potřebné množství. Nevýhodou je doplňování soli a leštidla, což výslednou cenu mytí zvyšuje.

Gely – mezi hlavní výhody patří snadné dávkování, jsou efektivní proti zašlé a odolné špíně, snadno se rozpouští i při nízkých teplotách. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a nutné přidání jako u mycích prášků soli a leštidla.

Mycí nebo multifunkční tablety?

Na trhu je pestrý výběr odlišných mycích tablet. Záleží však na jejich složení. Lze vybírat z těchto produktů:
Mycí tablety – jsou určeny pouze k odstranění nečistot. Neobsahují sůl ani lesk. Tyto přípravky musíte do myčky doplňovat. Výhodou je nižší pořizovací cena tablet, ale se zakoupením dalších přípravků se cena mycího cyklu zvyšuje.
Multifunkční tablety – jsou dražší, ale obsahují vyvážený poměr mycího prostředku, leštidla a soli. Pokud máte tvrdou vodu, je potřeba přidat i trochu soli navíc.
Ekologické tablety – tablety jsou ekologicky šetrné, bez obsahu fosforečnanů. Jejich cena je výrazně vyšší a účinnost mytí nižší.

Základní složení mycích prostředků.

Povrchově aktivní látky – rozpouštějí nečistoty, mastnotu
Bělící činidla – odstraňují skvrny pomocí bělení
Fosfonáty – zabraňují na již umytém nádobí vzniku skvrn
Aromata – dodávají příjemnou vůni.
Enzymy – odstraňují bílkovinu a škrob.
Fosforečnany – rozpouští odolné nečistoty a brání jejich usazování
Polykarboxyláty – univerzální složky, upravují pH

Dávkování

Pokud máte velmi tvrdou vodu množství soli obsažené v tabletě vám nebude stačit. Podle tvrdosti vody je zapotřebí doplňovat požadované množství soli.

Nejlepší tablety do myčky dle německého Testberichte.de

Somat Gold Tablety do myčky nádobí 36 tablet 891,2 g – 12 funkcí pro dokonale čisté nádobí: Mycí prostředek – pro důkladnou čistotu. Ochrana skla – chrání sklenice před korozí skla. Proti skvrnám od čaje a kávy. Oplachovač – pro zářivý lesk. Funkce soli – chrání nádobí před usazeninami vodního kamene. Rychle rozpustné. Proti zápachu. Působí při 40 °C. Ochrana dekoru. Lesk nerezového nádobí. Efekt rychlého schnutí. Efekt odmáčení – pomáhá odstranit i velmi odolné nečistoty bez předmytí.

RECENZE A CENY

Calgonit Finish All in1 Max Mega Box 110 ks – Velké výhodné balení Tablet Finish All in One Max, které efektivně odstraňují odolné nečistoty jako např. připečené zbytky jídla. Působí hned deseti jedinečnými účinky a kuličkou Powerball – nádobí tak dostane tu nejlepší možnou péči a bude čisté a zářivé. Velký vliv na tyto skvělé výsledky mají sůl a oplachovací přípravek, které odstraňují zbytky. Kromě toho pomáhají zabránit vzniku skvrn a povlaku na nádobí. Díky tomu si sklo zachová původní lesk a navíc je chráněno před vznikem povlaku.

RECENZE A CENY

Calgonit Finish classic 100 ks + deo lemon – Finish Classic tablety do myčky nádobí odmočí a změkčí zaschlé nečistoty od jídla a čisticí látky je účinně odstraní. Až 3 účinky síly Power Actions pro nejvyšší čistotu a lesk: Odstranění nejsilnějších nečistot, Funkce předmáčení a Odstranění čajových skvrn.

RECENZE A CENY

Ecover tablety do myčky 500 g 25 ks – Tablety do myčky účinně umyjí vaše nádobí, které se pak bude také krásně lesknout. Odstraní i zbytky zaschlého či mastného jídla. Neobsahují fosfáty a mají zcela recyklovatelný obal. Ecover je jednou z nejprodávanějších značek ekologických čističů v Česku. Výrobky Ecover jsou vyrobené na rostlinné nebo minerální bázi a neobsahují žádné složky z ropy. Jejich obaly jsou recyklovatelné a prostředky samotné jsou ekologicky rozložitelné, dopad na přírodu je tedy minimální.

RECENZE A CENY

Sonett tablety do myčky 25 ks 500 g – Tablety Sonett obsahují nerostné látky a biologicky plně odbouratelné organické složky. Neobsahují enzymy, agresivní bělicí látky s obsahem chloru, fosfáty ani vonné látky. Hlavními účinnými látkami Sonett tablet do myčky na nádobí jsou soda, silikáty a cukrový tenzid.

RECENZE A CENY

Nejprodávanější tablety do myčky podle Heureky

Finish Classic Gigapack 192 ks – Tyto tablety v extra výhodném balení (6 × 32 ks) jsou praktickým pomocníkem pro každodenní mytí špinavého nádobí. Obsahují kuličku Powerball, která má funkci, jako byste nádobí nechali několik hodin namočené. Odstraňuje zbytky a zabraňuje vzniku skvrn a povlaku dokonce i v tvrdé vodě a zaručí zářivý lesk.

RECENZE A CENY

Jar kapsle Platinum Yellow Box 90 ks – Velké balení 90 mycích kapslí Jar bude udržovat čistotu nádobí i myčky za vás. Kapsle jsou vysoce účinné na silně zašpiněné nádobí včetně připečených zbytků jídla a postarají se i o čistotu filtru. A navíc se velice snadno používají. Stačí je vložit do myčky.

RECENZE A CENY

JAR Kapsle na nadobí Platinum Yellow 135 ks – Vše-v-1 mají čisticí účinky hned při 1. umývání, díky svému složení si poradí i s těmi nejodolnějšími nečistotami a zanechají nádobí zářivě čisté. Kapsle Jar Platinum mají takové čisticí účinky, že můžete klidně vařit, cokoliv chcete. Můžete si být jistí, že bude čistý i mastný filtr – pro zářivě čisté nádobí i myčku. Kapsle jsou velmi snadno rozpustné. Rozpouští se daleko rychleji než pevné tablety, takže začínají fungovat okamžitě. A navíc se velice snadno používají. Stačí je vložit do myčky.

RECENZE A CENY

Hodnocení Jak vybrat tablety do myčky a velké srovnání testovaných značek

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat tablety do myčky a velké srovnání testovaných značek. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 3,25 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat tablety do myčky a velké srovnání testovaných značek

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS