Jak vyrobit účinný a přírodní přípravek proti mšicím (bez chemie)

,
Jak vyrobit účinný a přírodní přípravek proti mšicím (bez chemie)

Mšice jsou nejrozšířenějším druhem hmyzu, který parazituje na užitkových, ale i okrasných rostlinách. Navíc se velmi rychle rozmnožují. Napadají snad jakýkoliv druh rostlin, ať už doma, ale především na zahrádce. Škodí sáním na podzemních i nadzemních částech rostliny. Mšice z rostlin vysávají šťávu, rostliny zpomalují svůj růst, jsou oslabené a náchylné k dalším chorobám. Existuje vícero způsobů, jak můžeme proti mšicím bojovat. Nejčastěji se používají chemické přípravky, ale lze s nimi bojovat i přírodní cestou. Vyzkoušejte tradiční recepty na postřiky proti mšicím, které se osvědčily našim babičkám.

Jak si vyrobit domácí, ekologické postřiky?

Česneková voda

Česnekové aroma mšicím nevoní. Rozmačkejte pár stroužků česneku do sklenice s vodou, důkladně rozmíchejte a vyzkoušejte na postižených místech.

Nálev z kopřiv

Z kopřiv uvařte čaj a nechte ho řádně louhovat a vychladnout. Naplňte rozprašovač a aplikujte na mšice. Z dalších bylin můžete ke kopřivám přidat například pelyněk. Ten prý na mšice také funguje.
Z kopřiv se dá připravit také jícha, která navíc funguje jako výborné hnojivo. Počítejte však s delší dobou přípravy. Jícha zraje minimálně 1-5 týdnů. Získáte jí tak, že natrhané kopřivy zalejete vodou a necháte kvasit. Podle starých receptur je ideální poměr pro přípravu jíchy zhruba 1 kilogram kopřiv na 10 litrů vody. Zákvas silně páchne, ale tím právě mšice odpuzuje. Hotový zákvas přeceďte a nařeďte v poměru 1:50. Roztokem naplňte postřikovač a postříkejte postižené rostliny.

Nálev z tabáku

Menší množství tabáku určeného do dýmky či balených cigaret zalijte vroucí vodou a nechte vychladnout. Směs poté přeceďte a aplikujte rozprašovačem na mšicemi napadené rostliny. Někdo louhuje i nedopalky, takový postřik ale nepoužívejte na rostliny určené k jídlu. Postřik by měl být hodně zředěný, postačí hrstka tabáku na 3 litry vody.

Postřik z rajčatových listů

Listy rajčat obsahující alkaloidy hubící účinně hmyz. Listy najemno nasekejte a nechte louhovat přes noc ve studené vodě. Nepoužívejte horkou vodu, ta by mohla účinné látky zničit. Druhý den přeceďte a aplikujte na poškozené listy.

Kávová sedlina

Můžete vyzkoušet také kávovou sedlinu, která je osvědčená proti mšicím na růžích i na pokojových květinách. Postačí přisypat kávovou sedlinu do květníku či okolo stonku na záhon. Nebo můžete použít postřik, ten získáte naředěním kávové sedliny vodou.

Hodnocení Jak vyrobit účinný a přírodní přípravek proti mšicím (bez chemie)

Ohodnoťe náš článek Jak vyrobit účinný a přírodní přípravek proti mšicím (bez chemie). Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasování, průměr: 4,83 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak vyrobit účinný a přírodní přípravek proti mšicím (bez chemie)

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS