.

Návod na výrobu domácí aviváže

Kupujete drahé aviváže v obchodě? Víte, že si můžete aviváž vyrobit sami doma a za minimální náklady? Po domácku zhotovené aviváže získávají stále více na popularitě. Nejen, že jsou levnější, dalším důvodem je, že víte, z čeho je vyrábíte. Přidáním esenciálního oleje bude prádlo vonět přesně podle vašich představ. Výroba domácí aviváže je opravdu jednoduchá, zvládne jí s přehledem i začátečník.
Aviváž dodá prádlu měkkost a krásnou vůni, zabraňuje vytváření elektrostatického náboje, oblečení se pak nelepí na pokožku. Oblečení se méně mačká a snadněji se žehlí.

Co k domácí výrobě aviváže budete potřebovat?

Základem domácí aviváže je bílý ocet ( vinný, nebo jablečný), který je nejen změkčovadlem, ale odstraní i zbytky mýdla v pračce a snižuje statické výboje v sušičce.

1.varianta aviváže
Ingredience:
1 hrnek jedlé sody, 750 ml převařené horké vody, 800 ml octa (můžete použít klasický, nebo jablečný), 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje (ne toho do aromalampy, ale toho, který se používá pro výrobu přírodní kosmetiky) nádobu s objemem 4 litry na míchání aviváže, 2 litrovou nádobu na uskladnění.

Postup výroby domácí aviváže:
Do větší nádoby nalijte vodu, poté přidejte sodu a ocet, směs bude silně reagovat a pěnit, míchejte než pěna ustoupí. Přelijte do menší nádoby a dodejte oblíbenou esenci.
Dávkování: 1/2 hrnku namíchané směsi na 1 praní

2.varianta aviváže
Ingredience:
0,5 l vody, 0.5.l octa, 20 kapek vonného oleje dle vašeho výběru (levandule, máta, citron, pomeranč atd…)

Postup výroby aviváže:
Smíchejte vodu s octem a přidejte vonný olej. Směs dobře promíchejte a přelejte do nádoby v které budete směs uchovávat. Před použitím směs protřepejte. Dávkování 2-3 lžíce na jedno praní.

Ohodnoťte článek o domácí aviváži

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasování, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS