.

Návod na domácí past na komáry a mouchy

Léto je v plném proudu, příjemné slunečné počasí, ale daří se i komárům a jinému hmyzu, který nás obtěžuje. Jak se jich zbavit? Některé druhy komárů se rozmnožují na jaře, jiné v létě a na podzim, proto se jich jen tak nezbavíme. Komáři mají výborný čich proto hostitele snadno naleznou. Jak proti nim bojovat?

Jde to i bez chemie.

Hmyz lze zapudit z vašeho příbytku také přírodními prostředky. Vyzkoušejte přírodní metody, které si jednoduše vyrobíte doma a díky tomu přesně víte, co jste do přípravku použili.
Zázračná levandule, skvěle voní a komáři jí nemají rádi. V místnosti použijte levandulový olej jako osvěžovač vzduchu, nebo jej aplikujte na pokožku. Postačí smíchat pár kapek levandulového oleje s vaším tělovým krémem.
Pivo a pivovarnické kvasnice – sušené pivovarnické kvasnice jsou bohaté na vitamín B, který komáry odpudí. Proč je nevyužít. Zkuste si vyrobit past na komáry, která opravdu funguje.

Co budete potřebovat?

Plastovou láhev. Hrnek vlažné vody, ¼ hrnku třtinového cukru, ¼ lžičky sušených kvasnic.
Postup:
Láhev vymyjte a usušte. Poté položte a příčně rozřízneme v přibližně 1/3 délky od hrdla láhve. Do větší části dejte cukr, vodu a kvasnice. Menší část otočte hrdlem dolů a zatlačte do prostoru láhve.

Videonávod:

 

Tea tree olej – je velmi účinný antibakteriální a antifungální prostředek, díky čemuž se komáři budou držet v pozadí! Několik kapek přidejte do odpařovače nebo jej můžete aplikovat na pokožku a komáří se vám vyhnou.

Další alternativou je použití hřebíčku a Alpy. Postačí dát lžičku hřebíčku do decilitru Alpy a nechat týden louhovat a máte hotový repelent.

Pak už stačí se jen mazat.

Ozdobte si okna afrikány, muškáty nebo pelyňkem. Muškáty patří mezi oblíbené balkonové rostliny, které mají také výrazné repelentní účinky. Ubráníte se nejen komárům, ale také mouchám. Použít můžete i sušené listy a květy, které například v malých sáčcích rozvěsíte po domě, nebo je nasypete volně do misky. Dokonce i levandule či bazalka mouchám nepříjemně voní.
Jablko a hřebíček – Do jablek napíchejte aromatické hřebíčky a rozmístěte je po domě, mouchám a komárům hřebíček nevoní, raději se místu vyhnou.

Přejeme Vám krásné léto a hodně úspěchů v boji proti nepříjemnému hmyzu.

Ohodnoťte článek o pastích na komáry a mouchy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS