.

Návod na výrobu domácího mýdla

Výroba domácího mýdla není zase až tak složitá, jak se na první pohled zdá. Podle vaší fantazie si lze vyrobit mýdlo, které bude pěkné na pohled, voňavé, příjemné pro pokožku a nebude obsahovat žádnou chemii. Můžete použít zajímavou kombinaci olejů, bylinek, květin a potravin. Mýdlovou hmotu lze použít i v čiré verzi. Mýdlo pak bude průhledné a budou se v něm dobře vyjímat mušle, kávová zrna, nebo květy bylinek. Každé vaše domácí mýdlo bude jedinečné, navíc potěší i jako dárek. Stačí ho jen zabalit do celofánu s úhlednou mašličkou a někoho jím obdarovat.

Návod na výrobu mýdla s heřmánkem a levandulí

Heřmánek patří k nejčastěji využívaným bylinkám. Léčivé účinky jsou především v květu. Ten obsahuje látky, které mají protizánětlivé a dezinfekční účinky.
Levandule, její blahodárné působení na pokožku je známé už od pradávna. Nejčastěji se přidává do vonných olejů a parfémů. Používá se na výrobu mýdel. Levandulová vůně snadno navozuje příjemnou atmosféru, levandulové květy jsou známé pro své zklidňující účinky.

Co budete k výrobě potřebovat?

Mýdlovou hmotu – (seženete v kamenných i internetových obchodech). Na suchou pokožku použijte mýdlovou hmotu s kozím mlékem, která krásně hydratuje.
Heřmánek – 2 lžičky sypaného heřmánku, pokud nemáte nasušený doma, koupíte v potravinách, lékárnách, nebo na váhu v bylinkářství. Popřípadě lze použít obsah dvou heřmánkových čajových sáčků.
Květy levandule – seženete v obchodu s bylinkami nebo v květinářství.
Esenciální levandulový olej
Hrnec a vhodnou nádobu na vodní lázeň
Silikonové formičky na pečení, nebo na led, popřípadě plastové krabičky např. od salátů, aby šlo mýdlo po ztuhnutí dobře vyklopit.

Postup

Připravte si hrnec, který má silnější dno, odkrojte přibližně 0,5 Kg mýdlové hmoty a v nádobě na mírném ohni nechte rozpustit, dávejte pozor, aby nedošlo k varu. Přidejte 10 – 15 kapek esenciálního levandulového oleje, sušený heřmánek a květy levandule. Vše dobře promíchejte. Přichystejte si silikonové formičky a mýdlovou hmotu do nich nalijte. Pokud se tvoří bublinky, stačí ve formičce promíchat párátkem. Nechte mýdlo ztuhnout., může to trvat i několik hodin. Poté opatrně vyklopte.

Ohodnoťte článek o výrobě domácího mýdla

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS