.

Nezávislý test opalovacích krémů 2019

,
Nezávislý test opalovacích krémů 2019

Trávíte hodně času venku na sluníčku? Chystáte se na dovolenou k moři? V horkých letních dnech jsme vystaveni slunečnímu záření, které je pro nás životně důležité. Je zdrojem veškeré energie a pro lidské tělo také zdrojem vitamínu D, který je nutný pro kosti a zuby, také podporuje imunitní systém. Ale zároveň sluneční paprsky dokáží být nebezpečné. Nadměrné slunění a vysoké dávky UV záření mohou způsobit různá poškození kůže. Ta rychleji stárne, vznikají vrásky a pigmentové skvrny, oslabuje se imunitní systém a může dojít k rozvoji melanomu a rakoviny kůže. Ochranu před sluncem proto rozhodně nepodceňujte. Opalovací krém je důležitým pomocníkem při trávení času venku během letních dnů. Jaký ale vybrat?

Podle čeho vybírat opalovací krém?

V nabídce na trhu jsou různé druhy opalovacích prostředků. Vybírat můžete z opalovacích sprejů, krémů, mléka nebo gelů, přičemž každý z nich se liší svými vlastnostmi. Nejdůležitějším číslem, na které je třeba se při nákupu opalovacího krému zaměřit, je SPF (Sun Protection Factor), neboli ochranný faktor, známý také jako UV faktor. Hodnota SPF ukazuje, jak dlouho může člověk po aplikaci opalovacího krému zůstat na slunci. Nejvíce nebezpečným zářením je UVB záření, které je pro živé organismy zhoubné, je odpovědné za viditelné opálení, ale také za spálení a alergické reakce. Čím je číslo ochranného faktoru vyšší, tím více chrání vaší pokožku. Druhy ochrany – Nízká ochrana cca.SPF 10, střední ochrana cca.SPF 15-25, vysoká ochrana cca.SPF 30 až 50, velmi vysoká ochrana SPF 50+. Nejvhodnější je vybrat opalovací krém, který je účinný proti oběma typům škodlivého záření. Pokud je to alespoň trochu možné, mezi 11. – 14. hodinou se snažte co nejvíce omezit pohyb na přímém slunci. V tuto dobu totiž dopadá UV záření na Zemi skrz nejtenčí vrstvu atmosféry.

Opalovací přípravek vždy vybírejte podle svého fototypu. V zásadě platí, že čím nižší fototyp, tím vyšší je zapotřebí hodnota SPF. U opalovacích prostředků se můžete setkat s šesti druhů fototypů.

Fototyp I – keltský typ, velmi světlá pleť, zrzavé vlasy, mnoho pih, pokožka se na slunci pravidelně spálí.
Fototyp II – evropský typ světlý, bledá pleť, světlé vlasy, občas pihy, pokožka se opaluje do června a často se spálí.
Fototyp III – evropský typ tmavý, světlá hnědá pleť, hnědé až tmavé vlasy, dobře se opaluje, málokdy se spálí.
Fototyp IV – středozemní typ, tmavá pleť, velmi tmavé vlasy, prakticky se nikdy nespálí.
Fototyp V- indický typ, velmi tmavá kůže, tmavé až černé vlasy, nikdy se nespálí.
Fototyp VI – černošský typ, oči tmavé, bez pih nikdy se nespálí.

Některé opalovací přípravky mají určitou voděodolnost. To však neznamená, že byste se nemuseli během dne mazat. I voděodolný krém se z pokožky postupem času smývá, proto jej aplikujte několikrát denně. Nezapomeňte také zkontrolovat datum spotřeby.

Opalovací krém pro děti

Dětská pokožka je vůči slunečnímu záření náchylnější než dospělá. Kojenci a batolata nutně potřebují pokrývku hlavy. Obecně platí, že děti do tří let by měly být slunečnímu záření vystavovány naprosto minimálně. Při pobytu dětí na přímém slunci aplikujte potřebné množství opalovacího prostředku s vysokou, nebo velmi vysokou ochranou a to v pravidelných intervalech. Doba působení se opakovanou aplikací neprodlužuje. Ani prostředky s vysokým OF neposkytují 100% ochranu před UV paprsky. Přípravky pro děti by neměly obsahovat rizikové látky, například parabeny, které poškozují hormonální systém.

Testy opalovacích krémů

Nejlepší opalovací krémy dle Testberichte.de

Ladival gel alergická kůže SPF30 200 ml – tento gel byl vyvinut speciálně pro použití při sluneční alergii. Neobsahuje parfém, barviva, konzervanty, tuky ani emulgátory. Poskytuje spolehlivou ochranu před spálením, poškozením a předčasným stárnutím kůže způsobeným sluncem. Rychle vstřebává, nelepí a chrání okamžitě po nanesení. Je tedy ideálním řešením pro alergickou a mastnou pleť. Je dermatologicky testovaný, voděodolný a obsahuje antioxidanty a vitamíny na ochranu kožních buněk. Kombinace 7 až 8 slunečních filtrů zajišťuje spolehlivou a vyváženou ochranu UVA/UVB dle doporučení Colipa.

POROVNAT CENY

Nivea Sun Pure & Sensitive spray SPF30 200 ml – sprej na opalování pro citlivou pokožku SPF 30. Voděodolné neparfémované složení se spolehlivou UV ochranou chrání před slunečním podrážděním. Obsahuje aloe vera a jojobový olej. UVA/UVB filtry okamžitě chrání pokožku před spálením a trvalým poškozením vlivem slunečního záření.

POROVNAT CENY

Piz Buin In Sun Ultra Light spray SPF15 200 ml – sprej na opalování SPF15. Lehký spray bez oleje se rychle vstřebává aniž by zanechával pocit mastnoty, neucpává póry a zajišťuje optimální dýchání pokožky. Celková a fotostabilní ochrana před UVA/UVB paprsky chrání pokožku před spálením, předčasným stárnutím a zároveň poskytuje celodenní hydrataci a předchází nadměrnému vysoušení a loupání pokožky. Je mimořádně odolný vůči vodě (vydrží až 80 minut pobytu ve vodě). Vitamín E bojuje proti volným radikálům a působí preventivně proti stárnutí pleti.

POROVNAT CENY

Eucerin Sun transparentní spray na opalování SPF50 200 ml – sprej na opalování s vysokou UV ochranou a buněčnou ochranou. Transparentní, nemastný sprej je ideální pro normální a mastnou pokožku. Vysoce účinný, fotostabilní systém UVA/UVB filtrů s filtrem Tinosorb S poskytuje spolehlivou ochranu proti spálení pokožky. Buněčná ochrana s licochalconem A (silný antioxidant) chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály.

POROVNAT CENY

Eucerin Sun transparentní spray na opalování SPF30 200 ml – sprej na citlivou pokožku těla s vysokým SPF. Špičkový transparentní sprej na opalování se snadnou aplikací pro citlivou i aknózní pokožku. Transparentní sprej na opalování vyvinutý speciálně pro citlivou pokožku těla. Poskytuje účinnou a spolehlivou ochranu proti slunečnímu poškození prostřednictvím systému širokospektrálních a fotostabilních UVA/UVB filtrů. Složení splňuje standardy Cosmetics Europe, Asociace osobní péče (dříve Colipa). Obsahuje přírodní antioxidant licochalcon A, aktivní složku získávanou z kořene lékořice čínské (Glycyrrhiza Inflata). V hlubších vrstvách epidermis vytváří antioxidační zásobárny a poskytuje kožním buňkám prokázanou ochranu před poškozením volnými radikály.

POROVNAT CENY

Nivea Sun Invisible Protection neviditelný spray na opalování SPF30 200 ml – 100% neviditelná a spolehlivá ochrana před slunečním zářením. Speciální průhledné a nemastné složení s vysoce účinným poměrem UVA a UVB filtrů, chladivý efekt, zanechává pokožku svěží a bez lepivých stop, rychle se vstřebává, voděodolná textura, okamžitá a dlouhotrvající ochrana před spálením. Aplikaci během dne pravidelně opakujte, zejména v případě pocení, častého koupání a při riziku setření.

POROVNAT CENY

Aktuálně nejprodávanější a nejlépe hodnocené opalovací krémy v České republice

Bioderma Photoderm Bronz olej na opalování SPF30 200 ml – Voděodolný olej chrání celé tělo i vlasy před UV paprsky a prodlužuje stálost opálení. Vysoká anti-UVA-UVB ochrana v kombinaci s patentem buněčné Bioochrany předchází solárním alergiím a předčasnému stárnutí pokožky. Photoderm Bronz stimuluje, zintenzivňuje a prodlužuje přirozené opálení. Průhledná textura nezanechává mastný film a nevysušuje pokožku. Nekomedogenní, hypoalergenní, bez alkoholu, fotostabilní, excelentní tolerance.

POROVNAT CENY

Ladival mléko na opalování pro děti SPF50 200 ml – mléko pro děti obsahuje kombinaci mikropigmentů a organických filtrů, které spolehlivě chrání jemnou dětskou pokožku před spálením a následným poškozením okamžitě po nanesení. Mléko je obzvláště vydatné a je vhodné dokonce i při atopické dermatitidě. Protože se děti rády cákají ve vodě, je mimořádně voděodolné. Dermatologicky testované. UVA/UVB ochrana podle nového doporučení EU. Navíc ochrana před škodlivým IR-A zářením. Bez emulgátorů, PEG, parfémů, barviv a konzervačních látek.

POROVNAT CENY

Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+ 200 ml – maximální anti UVA-UVB ochrana, – patent buněčné Bioochrany přechází spáleninám, – posíleno o ochranný peptid C, – předchází spáleninám a solárním intolerancím. Hypoalergení, nekomedogenní, fotostabilní, bez oktokrylenu, vhodný pro celé tělo, rychle se vstřebává.

POROVNAT CENY

Daylong Regular Lotio SPF15 200 ml – lipozomální locio na tělo a obličej se střední ochranou a fotostabilními filtry. Nabízí vysoce účinnou UVA a UVB ochranu. Locio je extrémně odolní vůči slané i sladké vodě. Lehce se roztírá, rychle se vstřebává a ošetřuje kůži díky obsahu Aloe vera a vitaminu E.

POROVNAT CENY

Daylong Extreme lipozomální ochranné mléko SPF50+ 200 ml – SPF 50+ locio je lipozomální locio sluneční ochrany (opalovací mléko) pro fototyp 1 a 2. Je určené pro kůži extrémně citlivou na sluneční záření a při extrémní expozici UV záření (např. vysokohorské prostředí a tropy). Daylong® extreme SPF 50+ locio je extrémně odolné vůči vodě a spolehlivě chrání kůži před sluncem díky širokospektrální UVA a UVB ochraně.

POROVNAT CENY

Piz Buin Allergy Sun Sensitive Skin Lotion SPF30 400 ml – opalovací mléko proti sluneční alergii pro ženy 400 ml .

POROVNAT CENY

Nejprodávanější dětský sprej na opalování

Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+ 200 ml – maximální anti UVA-UVB ochrana, – patent buněčné Bioochrany přechází spáleninám, – posíleno o ochranný peptid C, – předchází spáleninám a solárním intolerancím. Hypoalergení, nekomedogenní, fotostabilní, bez oktokrylenu, vhodný pro celé tělo, rychle se vstřebává.

POROVNAT CENY

Hodnocení Nezávislý test opalovacích krémů 2019

Ohodnoťe náš článek Nezávislý test opalovacích krémů 2019. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Nezávislý test opalovacích krémů 2019

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS